Міжнародні дні спостережень за птахами

Шановні друзі! Еколого-культурний центр «Бахмат» запрошує усіх, хто любить Природу до участі у Міжнародних Днях спостережень за птахами, які відбудуться цього року 4 жовтня. Спостереження в Костянтинівці пройдуть на п’ятому ставку. Найбільш активні участники спостережень приймуть участь у безкоштовній поїздці у харківський зоопарк.

Що таке Міжнародні дні спостережень за птахами (EuroBirdwatch)?


Міжнародні дні спостережень за птахами (EuroBirdwatch) – це щорічна акція, організатором якої є BirdLife International, і відбувається вона по всій Європі. EuroBirdwatch дарує кожному виключний шанс вийти у природу та провести спостереження за птахами.

Історія виникнення EuroBirdwatch


EuroBirdwatch є частиною World Birdwatch – світової ініціативи, що була започаткована 12 років тому BirdLife International. У 1993 році відбувся перший World Birdwatch, який мав на меті сприяти підвищенню інтересу громадськості до природи та допомогти усвідомити її важливість через спостереження за птахами. Учасникам акції пропонувалося протягом двох вихідних днів жовтня провести спостереження та зареєструвати якомога більше видів птахів світової фауни, яка налічує 10 тис. видів птахів. З того часу World Birdwatch став регулярною акцією, яка організовується кожні два роки. Понад 750 тис. осіб у світі взяли участь в акції за цей період. А EuroBirdwatch виник як успішне продовження World Birdwatch і з того часу проводиться щорічно. У 2001 році BirdLife International був організований перший світовий фестиваль птахів (World Bird Festival). Фестиваль тривав цілий місяць і включав сотні захоплюючих заходів та дійств, які відбувалися у багатьох країнах світу. Фестиваль став наймасштабнішим святом, що присвячувалося птахам. Як правило, World Birdwatch and EuroBirdwatch відкривають світовий фестиваль птахів в ті роки, коли фестиваль проводиться.

Чому спостереження за птахами?


Спостереження за птахами (також відоме як вirdwatching або birding) є захоплюючим заняттям, що підвищує нашу обізнаність та свідомість щодо процесів, які відбуваються у дикій природі. Навички спостережень за птахами та визначення видів птахів набуваються досить легко. Птахи є представниками дивовижної групи тварин, найбільш чисельної серед хребетних. Вони є невід’ємною частиною багатьох екосистем, їх функцій, є досить різноплановими у різних біотопах. Птахи відзначаються та захоплюють водночас різноманітністю забарвлення, пісень та неймовірними відмінностями польоту. Спостерігаючи за птахами, можна багато чого побачити! Спостереження за птахами (вirdwatching) є цікавим і захоплюючим. Під час спостережень варто бути уважним, сконцентрованим. В той же час, це і добра нагода розслабитися. Спостерігати за птахами можна поодинці чи з компанією, а брати участь у спостереженнях може будь-хто – вік та стать не мають значення. Необхідні лише бажання удосконалювати навички спостережень, а також допитливий розум.

Дослідження природи самостійно під час EuroBirdwatch є великою перевагою як для окремої людини, так і для охорони довкілля. Знаходячись на природі, ми можемо вивчати птахів, інших тварин та місцеві ландшафти. Дані, які отримують партнерські організації BirdLife від спостерігачів за птахами, є їх внеском у природоохоронну діяльність, а саме – моніторинг європейських видів птахів.

До спостережень за птахами треба підготуватися


Важливі речі, про які потрібно пам’ятати. Хоча спостереження за птахами мінімально впливають на навколишнє природне середовище, проте слід себе поводити так, щоб всі ми мали і надалі можливість милуватися птахами. Просимо під час спостережень дотримуватися таких порад:

- Не розлякуйте птахів і не завдавайте шкоди місцям їх існування.

- Поводьтеся толерантно під час спостережень – станьте добрим прикладом для інших та спонукайте колег поводитися відповідально.

- Дотримуйтесь закону і вимог щодо відвідин певних місць.

- Поважайте інтереси птахів, інших тварин та місцевих жителів: не розголошуйте інформацію, якщо вам трапиться рідкісний птах. Перш за все повідомте про свою знахідку в Українське товариство охорони птахів, яке знає і може вжити необхідних заходів для збереження рідкісного птаха.

Що потрібно мати з собою, відправляючись спостерігати за птахами


Деяких птахів можна визначити без будь-якого спорядження, проте у багатьох випадках деяке базове спорядження є необхідним: бінокль, визначники птахів, записник.

Визначення птахів


Попередньо вивчить/ознайомтеся з основними рисами, які притаманні певним видам птахів. Це допоможе розрізняти види та ефективніше використовувати визначник.
За справками звертайтеся в Еколого-культурний центр «Бахмат»: E-mail:[email protected] Mob. 80679724486

Comments

А еще проводили бы наблюдения на территории Киев-Конти. вот

А еще наблюдали бы - сколько метрвых птиц попало в конфеты...
Бр...