Нащадок засновників Кіндратівки дає урок шанування свого коріння

Ця людина з квітами та вологими очима праворуч - Віктор Піткау, який приїхав з Німеччини до нашої Кіндратівки, щоб презентувати свою нову книгу про історію заснування цього села менонітами, їх роботу та життя.

На світлині — він разом з організатором та натхненником цього чудового заходу, головою ГО "Дружківська спілка Самаритянин" Г. Бабич та головою Кіндратівської сільради Б.Погребним відкривають пам’ятний знак на честь цієї важливої частки історії Донеччини та України. А у сільському клубі провели презентацію, зробили концерт та шанування нащадка наших земляків.

“Я жив у цьому селі та знаю його з нутра. Така величезна його історія, яка була піднята паном Віктором — справа, яку зараз просто не можна оцінити, - казав на презентації книги голова Товариства ім.О.Тихого Є.Шаповалов. - Але насправді першопоселенцями на Донеччині були українці. Після руйнування запорізької січи Катерина заселила землі запорізьких всіх, кого змогла — у тому числі менонитів. Але, щоб заселитися тут, вони заплатили великі гроші. І вони зробили цю територію європейською, принесли сюди передові технології сільгоспвиробництва, підняли цій край на новий цивілізаційний рівень. За що їм величезне спасибі! Але радянська влада їх “порвала” та кинула до Сибіру. але велику кількість тут розстріляли тільки за те, що вони були інакшими. Як вбивали українців-куркулів... Тому ворог, як тоді, так і зараз, у нас один — сусідня імперія!”.

Але вологі очі у Віктора Піткау були тому, що то його особиста історія. Особиста подяка своєму батькові, який народився у Кіндратівки та пройшов жахіття сталінських репресій.

Але ми з свого боку вдячні йому, тому що він нам показує (ми знайомі з 2012 року) приклад - як треба знати та вивчати історію своїх предків та шанувати свої коріння.

В.Березін