Воскресайте, камінні душі, розчиняйте серця і чоло!

Ось і закінчується рік Олекси Тихого, що було призначено на загальноукраїнському рівні та присвячено 90-річчю з дня народження нашого славетного земляка. Нагадаємо, що він пройшов потужно й знаково: 1. Нарешті на трасі від Слов’янська до Костянтинівки всі вулиці мають назву ім.О.Тихого, з чого в майбутньому виросте проспект Тихого. 2. У Маріуполі та Дружківці Донецький академічний обласний драмтеатр представив постанову режисера та сценариста А.Добрунової «Незгідний та нескорений». 3. Департамент культури ОДА створив та демонстрував по Донеччині пересувну виставку плакатів “Олекса Тихий – символ українського Донбасу”, також було надруковано безліч матеріалів у ЗМІ та показано фільмів на телебаченні, в Олексійово-Дружковці закладена алея ім.О.Тихого.

Костянтинівка теж “не пасе задніх”: 1. Команда D.R.U.Z.I. облаштувала у місті Тихий сквер, що органічно примикає до вулиці ім.Олекси Тихого. 2. В музеї, де є постійнодіючий стенд по О.Тихому, щойно пройшла виставки вишиванок Л.Огнєвой, центральний стенд якої був з вишиванками нашого земляка та побратимів. 3. В центральній бібліотеці, поряд зі стендом по Олексі демонструється виставка плакатів по життю В.Стуса, де є інформація про Тихого.

Але ще важливе — наші дві дівчини Сандра Антипенко з ліцею та Софія Пилипенко з ОШ №3 серед вкрай високої конкуренції у січні перемогли на десятих, ювілейних Олексиних читаннях у Дружківці.

І як гідне закінчення року — 22 грудня в місті та районі пройшов перший відбірковий тур вже одинадцятих Олексиних читань. Цього разу загальною темою була: «Олекса Тихий. Родинне коло». У Костянтинівці у конкурсі, що проходив у Гімназії взяли участь 9 конкурсантів. Як завжди колектив Гімназії не тільки гостинне прийняв учасників, але й створив атмосферу глибинного розуміння своєї Батьківщини: гімн, танець, акапельне виконання “Любіть Україну!", "вбивча поеза" Симоненко: "Воскресайте, камінні душі, розчиняйте серця і чоло. Щоб не сказали про вас грядущі: їх на землі не було…". Цій настрій втримувався весь захід. Вразила конкурсна композиція учениці 11-го класу Гімназії Олени Маланчук ("Брати по духу" - про те, що насправді В.Овсієнко, Л.Лукьяненко, В.Стус - більше, ніж сім'я), Валерії Чаусовой (ОШ №6) - дослідницька робота про ще одного стовпа українська Донеччини - Феню Пустову (таке відкриття перше в історії! ), виступ Юлії Анатольєвій з Ліцею про "Зміцнення культури сім'ї на основі родинної педагогіки О.Тихого". Та й інші виступи були новаторські та цікаві.

Районні читання пройшли у приміщенні Костянтинівської райради. Зустріч проходила у формі усного журналу, дослідницькі сторінки якого презентували учасники 6 закладів освіти району. Під час захисту робіт учні показали вміння висловлювати власні думки, аналізувати факти, вести дискусію. Члени журі визнали кращою роботу учнів Новодмитрівського НВК Олександра Шехова та Софії Сафронової з теми «Стежина матері Марії». Друге місце посіла учениця Ілл'їнівської СШ Вікторія Шестак, третє – учні Степанівської ЗОШ Тетяна Гармаш та Єлизавета Ткач.

Чекаємо на вдалий виступ у фінальних читаннях у наступному 2018-му у Бахмуті!

А тепер про негативне — керівництво Костянтинівської поліції в цьому році так й не спромоглося встановити на своєму приміщенні табличку зі словами: “У цьому будинку в червні 1976 року у міськвідділі міліції утримувався та на знак протесту оголосив голодування відомий правозахисник, учитель, філософ Олекса Тихий. Що народився, виріс на Донеччині, боровся за Незалежність та віддав життя за Україну”. Може наступного року?

В.Березін