Захист Природи в онлайні

Урок Природи «Первоцвіти - посмішка Землі!», у форматі ZOOM-конференції пройшов 30 квітня у Костянтинівській ЗОШ №9, вірніше сказати у тенетах інтернету. І дуже добре, що в нас є така можливість, і ми, однодумці, любителі і захисники природи, зібралися разом, щоб поспілкуватися, розповісти один одному про ПЕРВОЦВІТИ.

Така стрімка і холодна весна не дала нам намилуватися їх красотами, тож ми вирішили надолужити порпущене і запросили на урок-природи ведучого спеціаліста РЛП “Клебан-Бик” О.Шелудченко. Вона розповіла про красу степу під час цвітіння первоцвітів, цвітіння Брандушки різнобарвної, Півонії вузьколисної, Сон-трави. Розповідь була настільки вражаюча, що, здавалося, закриєш очі і опинишся у морі сон-трави. Ми зверталися до учнів з питанням: «Що ж ми можемо зробити, щоб зберегти первоцвіти?», шукали відповіді й розробляли план дій, на сьогодні й на майбутнє. Аліна Тертишна нагадала про Закони України: «Про Червону книгу» та «Про охорону навколишнього середовища». Оксана Чуприна прочитала лист-звернення до людей «Щоб цвіли квіти-первоцвіти у нас в Україні», який написала і тепер, ми його розішлемо в мережі Instagram. Дівчата з 9 класу, написали «Лист до Браконьєра» і передали його до РЛП «Клебан-Бик», як засіб боротьби з браконьєрами, що полюють на первоцвіти. Ми ділилися розповідями як зробили фото, поробки, малюнки первоцвітів.

Це не перша така онлайн-конференція під час карантину. Перше, що нас турбувало – підпали сухої трави по байраках і очеретах по узбережжю Торця. Ми спробували об’єднатися через Телеграм канал і організували флещмоб «Я – ПРОТИ ПІДПАЛІВ СУХОСТОЮ!». Також ми зустрілися у ZOOM-конференції 22 квітня на Всесвітній День Землі  і за ініціативи Юль Оношко і Гонтаренко провели засідання шкільного Еко-парламенту і «обійняли Землю своїми Зеленими долоньками”. Було цікаво і на наступній відео-конференції присвяченій «Дню пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС». Діти підготували та обговорили факти про Чорнобиль і поділилися інформацією.

Тепер готуємось до відкритої он-лайн зустрічі з любителями пташиного світу. Це заняття буде присвячене Всесвітньому дню перелітних птахів, який заплановано на 7 травня.

Юні екологи Костянтинівської ЗОШ №9