Осуджено молодиків, які весь 2019 рік потрошили гаражі та хати

27 квітня суддя Костянтинівського суду А.Орчелота оголосив вирок банді з чотирьох зловмисників, які з квітня по грудень 2019 року обкрадали будинки та гаражі костянтинівців. Всі молоді, неодружені, не судимі, не працюючі, один горлівчанин, троє костянтинівців, двоє неповнолітніх, у т.ч. студент 3-го курсу Костянтинівського професійного будівельного ліцею No39.

Вони проникали в будинки та гаражі за допомогою монтировок, якими відгинали решітки з вікон та вскривали замки, робили отвіри у стінах гаражів та господарських споруд, били вікна. Взагалі злочинці здійснили понад 10 крадіжок неймовірної кількості дорогих велосипедів, мотоциклів, електрозварювальних апаратів, шліфувальних машинок, паяльників, бензопил, перфораторів, газових колонок та вуглекислотних балонів, візків, надувних човнів, автомобільних радіаторів, будівельних інструментів, тощо.

Суд оцінив зібрані та дослідженні докази та визнав, що дії обвинувачених підпадають під: ч.3 ст.185 КК України, - як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб, поєднана з проникненням у житло та інше приміщення; ч.2 ст.289 КК України - незаконне заволодіння транспортним засобом, вчиненому повторно, за попередньою змовою групи осіб, поєднаному з проникненням у інше сховище; ч.1 ст.304 КК України - втягнення неповнолітнього в злочинну діяльність.

Як обставину, що пом`якшує покарання, суд врахував щире каяття обвинувачених.

Суд ухвалив: головним організаторам та виконавцям крадіжок призначити покарання у виді позбавлення волі; строком на 5 років з конфіскацією майна, яке є їх особистою власністю; неповнолітньому студенту призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 3; іншому неповнолітньому продовжується окреме провадження.

На користь потерпілих з крадіїв буде відшкодовано матеріальних та моральних збитків на загальну суму 31343 грн, а також стягнено в рівних частках на користь держави процесуальні витрати на залучення експерта та проведення судової товарознавчої експертизи в сумі 10048 грн.

Чекається на подання апеляції, хід якої буде висвітлювати “Провінція”.

За матеріалами Реєстру судових рішень