Стояв на повороті на Донецьк: із серії "нам раздали автоматы — мы ни в чем не виноваты"

15 січня Костянтинівський суд під головуванням О.Стадченко визнав винним мешканця Костянинівці Ярослава Віталійовича Кузнецова (має спеціальну освіту, не одружений, офіційно не працевлаштований) у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.260 КК України - “Кримінальне правопорушення проти громадської безпеки; Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань”.

Суд встановив, що обвинувачений у травні 2014 року вступив до непередбаченого законом збройного формування, а саме, ополчення самопроголошеної так званої «донецької народної республіки». Ознайомившись з встановленими правилами поведінки, правами та обов`язками він дав свою згоду на їх дотримання та виконання, тим самим, підтвердив свої наміри на участь в ньому. Йому було надано завдання здійснювати контрольно-пропускний режим на блок-посту, який розташовано на 54 км автодороги «Слов`янськ-Донецьк-Маріуполь» в Костянтинівському районі, поблизу посту ДАІ. Після чого Я.Кузнецов протягом двох тижнів систематично виконував накази свого безпосереднього керівництва, здійснюючи визначені йому завдання по організації та проведенню пропускного режиму на блок-посту та огляд автомобілів і осіб, з метою перешкоджання переміщення ЗСУ через блок-пост.

Обвинувачений в повному обсязі сформульованого обвинувачення беззастережно визнав свою винуватість.

Суд визнав це кримінальне правопорушення тяжким злочином, від якого потерпілих немає, ухвалив угоду між прокурором та обвинуваченим про визнання винуватості та виніс вирок про визнання винним Я.Кузнецова у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.260 КК України та призначити йому, узгоджене сторонами угоди, покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнити його від відбуття покарання, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього судом обов`язки та покласти на підсудного обов`язки з`являтися для реєстрації.

За матеріалами Реєстру судових рішень.