Водії вдарили нашу поліцію “під дих”

Кінець грудня та початок січня в Костянтинівському суді відзначився розглядом цілої низки справ по ст.130 (п'яний за кермом) та ст.124 КУаАП(ДТП). Більшість справ закривалося, тому що поліція не знаходила водіїв, тому що закінчився термін розгляду справи, поверталися, тому що правоохоронці допускали в протоколах багато помилок (використовували бланки на російської мові, мали багато закреслень). Наприклад, 20 грудня суддя Костянтинівського суду А.Орчелота виніс Постанову “за відсутністю в діях Я.Полякова складу адміністративного правопорушення, закрити провадження по справі керування Cherye lara А 21 у стані алкогольного сп'яніння”. Мова йшла про ситуацію при ДТП, яке скоїлося 1.10.2019 на перехресті вул. Леваневського та пр.Ломоносова.

На суді звинувачений зміг доказати, що вина його недоведена та ґрунтується на припущеннях. Водій сказав, що не вживав спиртні напої, погодився на проходження медичного огляду в нарколікарні, де його протримали чотири години: він дихав в різні драгери, а потім здав аналіз сечі. Ані з актом, ані з висновком медичного огляду його не ознайомлювали та примірник висновку не надавали.

А ось інспектор СРПП Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області С.Айдинов визнав, що не пам`ятає чи було складено направлення на проходження медичного огляду, чи була здійснена відео фіксація процесу направлення на медогляд, чому відсутні результати проходження медогляду йому також не відомо, чи був ознайомлений водій з результатами медогляду та чи отримував свій примірник висновку він не пам`ятає.

Але головний “прокол” наших поліціянтів можна побачити по Ухвалі, яку виніс 3 січня слідчий суддя Краматорського суду А.Лутай. У зверненні Краматорського Державного бюро розслідувань сказано, що в суд передано матеріали кримінального провадження, щодо внесення співробітником Костянтинівської поліції неправдивих відомостей до адмінпротоколу про вчинення заявником адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 КупАП (п'яний за кермом), а саме службове підроблення, тобто складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів.

Суд задовольнив клопотання ДБР та надав доступ до матералів нашого наркодиспансера - направлення на огляд, журналу реєстрації медоглядів.

Ми будемо відслідковувати подальший розвиток подій.

Володимир Березін