Як «отпор» отримав приговор

Починається новий рік і така слякотна погода знов і знов відносить нашу пам'ять туди – на початок 2014-го, в то запаморочення наших мешканців, і в те, в що все це перетворилося.

Костянтинівський суд, як раз під ялинку, гучно нагадав про це. 31 грудня 2020 року новою суддею нашого суду Оксаною Анатоліївною Кожевник (присягу прийняла 16 грудня) було винесене вирок по справі адміністратора групи в соціальній мережі «Вконтакті» — «Константиновка отпор» Антону Смирнову. Причому, провадження було відкрито ще в далекому 2015 році. Ця молода людина й зараз ніде не працює, інвалід з дитинства 2 групи, але тепер буде з приставкою «судимий».

Його звинуватили у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України — «Злочин проти основ національної безпеки України; Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» та дали — позбавлення волі на строк 3 роки, але звільнили від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік.

В ході судового розслідування було встановлено, що він:

«з квітня 2014 року адміністрував в соцмережі «Вконтакте» відкриту для перегляду усім користувачам групу «Константиновка отпор», для адміністрування якої використовував облікові записи цієї соцмережі з прив`язкою до своїх мобільних телефонів. Сісадмін здійснював інформаційну підтримку терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», з власних мотивів почав розміщувати матеріали із закликами до зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також інші матеріали щодо інформаційної підтримки вказаних терористичних організацій».

Результат "роботи" таких от груп у російських соцмережах / 2014 р., фото з архіву редакції

13.04.2014 розмістив запис у своїй групі: «Все на борьбу с фашизмом: Верховный главнокомандующий Армии ЛНР объявил полную мобилизацию населения для усиления Армии… Вперед, за нашу победу!», а також «ДРУЗЬЯ И СОРАТНИКИ! Сегодня!!! с утра встаем и единым народным фронтом по всему Донбассу идем к зданиям своих местных властей и силовых органов требовать от них переходить на сторону народа».

11.05.2014 розмістив: «ВСЕ НА РЕФЕРЕНДУМ!!! СКАЖИ "ДА" ДОНЕЦКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКЕ!!!» та зображення Донецької області, на якому міститься надпис «11 мая Не проспи своё будуще! «ДОНЕЦКАЯ НАРОДНАЯ РЕСПУБЛИКА» Скажи ДА Донецкой народной республике» та галочка в клітинці, який містить заклики з метою зміни меж території або державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

16.05.2014 розмістив: «Конституция ДНР предусматривает присоединение ДНР к другому государству и первенство православия… При этом закон предусматривает свободу вероисповедания на территории ДНР».

Мало цього, вже після звільнення наших міст А.Смирнов розмістив запис у своїй групі: «Хорошие новости: в конце ноября — начале декабря этого года в новороссийских республиках состоится референдум о вхождении ДНР и ЛНР в границах Донецкой и Луганской областей в состав Российской Федерации… Вся наша борьба с самого начала проходила под флагом России!!!».

Згідно висновку судово-лінгвістичної (семантико-текстуальної) експертизи ці висловлювання пропагують ідеї, погляди і переконання, що за своїм змістом спрямовані на: підрив довіри та формування ворожого ставлення жителів Південного Сходу України до держави України, української армії, українців, які відстоюють українську національну ідею, та центральної української влади, чинної на момент створення текстових матеріалів; легітимізацію існування на території України іншого державного утворення (т.зв. «ДНР») та подальшого приєднання територій Луганської та Донецької областей України у складі інших державних утворень (т.зв. «ЛНР» та «ДНР») до Російської Федерації шляхом проведення місцевого референдуму.

Під час досудового розслідування звинувачений повністю визнав свою вину у вчиненні кримінального правопорушення та визнав обвинувачення в повному обсязі.

Обставиною, яка пом'якшує покарання обвинуваченому, суд визнав щире каяття, активне сприяння розкриттю вказаного злочину.

Окрім терміну відбування покарання суд постановив стягнути з сісадміна на користь держави 9233 грн. процесуальних витрат.

За матеріалами Реєстру судових рішень.