Дані ООС по втратах

За даними командування Операції об'єднаних сил, за тиждень з 22 по 29 січня російськими окупантами було вбито/поранено українських військових: 1/3

22 січня в смузі дій оперативно-тактичного угруповання "Схід" з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї противник обстріляв представників ДСНС України зі складу Об'єднаних сил, які здійснювали гуманітарне розмінування для забезпечення ремонтних робіт газогону поблизу міста Мар'їнка. Внаслідок злочинного обстрілу російсько-окупаційними військами отримав поранення сержант служби цивільного захисту Артем Меленчук. Постраждалому надана медична допомога, наразі його життю та здоров'ю нічого не загрожує.

25 січня, близько 7 години ранку у районі села Катеринівка Попаснянського району Луганської області в результаті обстрілу російськими покидьками військового автомобіля з забороненого Мінськими угодами ПТРК четверо військовослужбовців отримали поранення, а 53-річний український воїн Віталій Анатолійович Губенко, на жаль, загинув. В.Губенко (позивний Батюшка) — прапорщик, стрілок 25-го окремого мотопіхотного батальйону "Київська Русь". Закінчив духовну семінарію, богословські курси в Києві. Поступив на військову службу за контрактом.

Довгий час у підрозділі виконував обов'язки капелана.

В останню путь провели воїна 28 січня в селі Софіївська Борщагівка, Київської області. Попрощатися з Віталієм прийшло багато друзів, військових та цивільних. "Для бійців він робив усе, що повинен капелан, що повинен справжній священик. Дуже смілива, чесна й справедлива людина. Також він допомагав усім бідним і знедоленим, купував їм продукти, давав гроші... Дуже гірка втрата", — розповіли військові.

Віталія відспівували в Храмі Казанської ікони Божої Матері й Новомучеників Православних у Софіївській Борщагівці. Поховали тут же, біля храму. "Віталій хотів бути похованим на території церкви — це збулося. На жаль, зарано", — розповіли близькі воїна.

Приблизно 25 років тому він дав обітницю безшлюбності. У нього не було сім'ї і дітей. Однак Віталій завжди турбувався і дбав про інших дітей — особливо тих, якi позбулися батьків на війні. Настоятель храму отець Володимир розповів, що загиблий не один десяток людей привів у храм, де його сьогодні відспівували й на території якого він знайшов останній притулок: "Він був справжнім місіонером. Коли я дізнався, що Віталій служить у батальйоні "Київська Русь"... Знаєте, перші місіонери Київської Русі теж загинули — їх убили. Віталія знає багато людей — саме як проповідника. Те, що ми називаємо промисел Божий, який нам незрозумілий до кінця... Багато хто хотів би знати свою долю, однак, ми не знаємо — може це й правильно. Але Віталій загинув там, на тому місці, де він ніс служіння. Загинув на війні. Царство небесне, вічний спокій".

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ!

По інф. матеріалам ООС, ЗМІ.