Водний апокаліпсис навколо Костянтинівки продовжується і може перейти на місто!

Скоро вже місяць, як «сидять» без води села Костянтинівського району та Іллінівської громади: Білокузьминівка, Віролюбівка, Їжівка, Молочарівка, Стінки, Заря, Романівка, Яблунівка, Олександро-Калинове, Клебан-Бик, Катеринівка. По інформації районного керівництва, відключили КП «Вода Донбасу» енергетики за борги в більш ніж 1 млрд грн. від того, що за воду не платять з окупованих територій. Абсолютно безвинні селяни спочатку чекали, що воду дадуть одразу після виборів, тепер після Пасхи. Потім після травневих свят, потім літніх канікул?

О.Бараннік, директор департаменту Житлово-комунального господарства Донецької ОВЦА заявив: «Борг нарощується і, якщо це буде продовжуватися, ВОДИ НЕ БУДЕ НІ В КОГО!».

У селян Катеринівки, Олександро-Калинового «тяма закінчилася» і вони загрожують акціями протесту. Ми попросили мешканців безводних сіл розповісти про ситуацію:

О.Статива, с.Молочарівка: «З водою у нас біда. З 1 квітня, як відключили водовід (як за борги відключили Білокузьминівську насосну, але дехто говорить, що за те, що голосували проти Президента), так по цій день, майже скоро місяць пів Костянтинівського району знаходиться без води. Завозять через день пожежною машиною, яка не пристосована для питної води, тому її треба кип'ятити. Графіку немає, хто вдома, той набрав, а хто не знав, ті без води. Особливо сутужно приходиться пристарілим людям, які не можуть дійти з відрами до центральної вулиці. Моє прохання - завести пенсіонерам на вулицю воду, пожежники проігнорували і люди залишилися зовсім без води. Хто знав, що таке буде? У нас навіть немає  ємкостей! Зверталися ми на гарячу урядову лінію, вони перенаправили скаргу на нашу райадміністрацію, а голова райдержадміністрації Н.Виниченко прислала відповідь, що, якщо коротко, то - вам пожежники періодично воду підвозять, що вам ще треба? Місцеве СБУ здвигує плечима на мої слова про диверсію та знущання над людьми, мовляв, ви самі винні,  бо віддали воду в приватні руки... Ну і т.д. Крайніх немає! Ми жалкуємо, що джерельце біля струмка по дорозі з Центрального ринку покидьки зруйнували…».

Голова Білокузьминівської сільради І.Загурська: «У нас закритий дитячий садок, у школі тільки старші класи на скороченій програмі. У кого господарства, - просто в розпачі. Тільки одиниці мають колодязі, але вода в них не питна. Воду нам завозять кожен день. Допомагаємо носити людям похилого віку. Селяни вкрай обурені. Ситуація жахлива і я не бачу виходу. Ми з керівництвом району кожен тиждень збираємося на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій, робимо, все ще можемо. Але зараз почнеться жара… Я всім пропоную, що якщо у вас є угода на постачання води, то ви можете звернутися до суду на відшкодування моральних та матеріальних збитків».

Депутат Іллінівської сільради А.Тараман, с.Олександро-Калинове: «У нас проблема номер один — напоїти худобу. Що робити, коли на день корові треба 100 літрів води? Корів хоч водять до річки, а що робити зі свинями? Взагалі – людям ніхто нічого не пояснював, відключили й все.

Чому ми стали «козлами відпущення»? Питну воду люди придбають у магазинах, їздять до джерельця. Є колодязі, але це, як і привозна, – технічна вода. Бо тільки один колодязь пройшов санобробку. Літні люди, у яких немає родичів, кинуті напризволяще. І ми в селі більше миємося, ніж у місті, бо багато брудної роботи. Так само одяг треба частіше прати. Люди роздратовані – я, як депутат, на свою адресу стільки «негарних слів» ще не чув. Але дістається керівництву громади та й взагалі країни. На мою думку, це зіграло свою роль — за кого селяни віддали свій голос на виборах. Але чим далі, частина людей пристосовується, купається біля колодязю. Я підозрюю, що дехто може й відмовитися від послуг «Води Донбасу»! Школи зараз все ж відкрили, але дітей не годують. Зараз не чистий четвер – а брудна п’ятниця! Ми все розуміємо, але чому таке тільки з нами? Хоча б по тижню на всіх розкидали…».

Депутат Іллінівської сільради С.Коваль, с.Яблунівка: «Нас лише за пів дня попередили, що води не буде невідомо на який час. Але й запастися великою кількістю ми, все одно, не змогли б. Завозять нам воду з річки. Але набирають там, де зверху стоїть птахоферма, яка відходи до річки викидає. Навіть посуд цим не помиєш! Вихід, поки що – їздити до криниці за чистою водою. Але це в кого є транспорт. Ми перед В.Мариничем вже давно підіймали питання зробити водонапірну вежу, щоб зробити свій водопровід. Ми багато часу та зусиль зараз витрачаємо на те, щоб просто перетаскувати воду. Але ж не у всіх є здоров’я… Дивуюсь, що керівництво області не проводить роз’яснення!».     

Підготував В.Березін.