Карантин а-ля Костянтинівка. Міф та реальність

Світ здригнувся від повідомлення про коронавірус COVID-19 і почав оголошувати терміновий карантин. До цього процесу приєдналась Україна і м. Костянтинівка. Карантин оголошено суворий та обов’язковий для виконання всіма громадянами задля збереження їх здоров’я та життя. Але, як завжди, щось пішло не так.

Карантин — міф

У Костянтинівці розпорядженнями уповноваженого керівника з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а їх аж п’ять, про вжиття заходів, потім про вжиття додаткових заходів, щось жорстко заборонили (у переліку вулиць, назв та дуже невизначених формулювань, не зрозуміло — що конкретно та кому), потім щось вибірково дозволили.

Як завжди: створили штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації; мобільну робочу групу у складі працівників поліції, прокуратури, ДПС, структурних підрозділів міської ради для моніторингу виконання рішення комісії; дві комісії — з проведення рейд-обстежень об’єктів торгівлі та підприємств сфери послуг щодо додержання обмежувальних заходів протиепідемічного режиму та тимчасову протиепідемічну комісію, та зобов’язали щоденно доповідати про стан боротьби із поширенням страшного вірусу.

Не обійшли увагою і Костянтинівське відділення поліції, яке зобов’язали щоденно звітувати про складені адміністративні протоколи про адміністративні правопорушення, виявлені під час рейд-обстежень об’єктів торгівлі та підприємств сфери послуг щодо додержання обмежувальних заходів протиепідемічного режиму.

Розробили план заходів та почали його контролювати.

Карантин — реальність

Кому що заборонили невдовзі розібрались. Відповідальні громадяни терміново нашили масок та начепили їх на підборіддя. Більшість, звернувши увагу, що ніхто на ті маски не звертає уваги, зовсім з цього приводу не переживали, не шили ті маски та, тим паче, не купували, бо ціна на той клаптик марлі є неадекватною.

На ринках відкрились міні-магазинчики та торгівельні палатки, які торгують продуктами, та які «всього дотримуються», не зважаючи на те, що у них не чули про каналізації та рукомийники. На ринку при залізничному вокзалі торгівля овочами з причепів кремезними реалізаторами без масок та рукавичок іде жваво (усе дотримано до вимог розпоряджень, товар фасований у мішки, санітарна обробка і тому подібне).

Окремі магазини чітко регулюють кількість покупців і маски на них, але самі ті маски багаточасового та щоденного використання вже не надягають та і з рукавичками щось не складається (їх або немає, або вони такі брудні та діряві, що краще б їх і не було). Реалізатори молочної продукції власного виробництва традиційно торгують з землі, бо торгівлю з прилавків та торговельних рядів заборонено. Покупці, яким не так пощастило, як тим, що мешкають біля супермаркетів, все одно продукти купують. А як доїхати до отих супермаркетів?
Перепустки — це тема окрема.

Проїзд у маршрутках, рейси яких скоротились так цікаво, що, навіть маючи перепустку, протягом дня з 10 години до 14.30 ніхто нікуди не може поїхати, став ще цікавішим, ніж був. Санітарна обробка тих маршруток до карантину здійснювалась самими пасажирами, які ретельно натовпом полірували крісла та поручні. У період карантину необхідно мати не тільки маску, рукавички, а ще й засоби миття крісел, якщо бажаєш їхати з комфортом.

Проте, зірковий час для таксі. Протягом дня багато питань вирішується громадянами поїздками саме на таксі. Але наші водії таксі такі суворі, що в очікуванні пасажирів, спілкуючись між собою дружньою командою, не поспішають одягати маски та рукавички. Тим паче, не дозволяють собі метушні із санітарної обробки машин після висадки пасажирів.

Штаб, мобільні робочі групи, дві комісії та відділення поліції щоденно звітують про цілодобову боротьбу зі страшним вірусом, яким у світі інфіковано більш ніж 3,5 мільйони та від якого померло більше 250 тисяч, і який успішно поборено у місті Костянтинівці всупереч всім карантинам.

Інна Василенко, мешканка міста.

FB - comment

Комментарий к статье «Так заработают наши рынки или нет?», опубликованной в № 19 (1530) «Провинции» от 06.05.2020

Марина Никитина:

— Прям таки Василенко не знает, что многие работают и без его ведома (быть может он об этом и так знает?), тот же ЖД рынок работает, хитрый, центральный... Прям бесит, что строят из себя законопослушных... Можно было просто сказать... 50% работают, а 50% сидят дома...