Ті, хто привів до нас війну — гуляйте...

6 та 20 травня Костянтинівський суд виніс вироки злочинцям за створення у 2014 році не передбачених законом воєнізованих формувань та за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Як це часто буває — суд звільнив обох від покарання.

Таке “покарання” отримали:

— пенсіонер, електрик КЗ «Костянтинівський медичний коледж», який 11 травня 2014 року був членом “виборчої комісії” так званого “референдуму” у ЗОШ № 15;

— уродженець Брянської області, раніше судимий, який в середині травня 2014 року, будучи мешканцем с. Бересток, вступив до незаконного збройного формування самопроголошеної так званої “ДНР” та стояв на блокпості на вул. Мірошниченко, а 11.03.2020 року надав заяву про добровільний вихід з незаконного збройного формування «Донецька народна республіка» та повідомив про його існування правоохоронний орган, що стало підставою для звільнення від кримінальної відповідальності.

Як народжується ліва горілка

15 травня суддя А.Орчелота розглянув у судовому засіданні справу по звинуваченню уродженця Костянтинівки (не одруженого, з середньою технічною освітою, не працюючого) в тому, що він 15 січня 2020 року, біля торговельного кіоску поряд з буд. № 47, вул. Леваневського придбав: 37 закритих пляшок алкогольних напоїв з наклеєними етикетками «Горілка Пшенична», без марок акцизного податку; 13 закритих пляшок алкогольних напоїв з наклеєними етикетками «Горілка «Олександрія», без марок акцизного податку; 7 закритих пляшок алкогольних напоїв з наклеєними етикетками «Настоянка Краля» без марок акцизного податку; 5 закритих пляшок алкогольних напоїв з наклеєними етикетками «Горілка Пшенична» без марок акцизного податку; 8 закритих пляшок алкогольних напоїв з наклеєними етикетками «Коньяк MICHEL» без марок акцизного податку; 5 закритих пляшок алкогольних напоїв з наклеєними етикетками «Горіка Holodoff» без марок акцизного податку. Потім придбав підроблені марки акцизного податку за ціною 1 гривня за штуку та наклеїв їх на горілчані пляшки.

На початку лютого 2020 року він домовився з продавцем кіоску, розташованого на перетині вулиць Безнощенко та 6-го вересня поряд з буд. №37 та продавцем кіоску біля б.47 вул. Леваневського, про продаж вищезазначених алкогольних напоїв. Про те що марки акцизного податку на пляшках, що мали продатись, були підробленими, не попередив...

В ході проведення огляду торговельних кіосків правоохоронці виявили та вилучили пляшки горілки з марками акцизного податку, що не відповідають аналогічним зразкам марок акцизного податку для маркування лікеро-горілчаної продукції вітчизняного виробництва, що перебувають в офіційному обігу на території України.

Але 30 квітня 2020 року між прокурором Костянтинівської прокуратури та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості, згідно якої він зобов`язався беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому засіданні. Крім того, вказаною угодою сторони погодили покарання у виді позбавлення волі на строк три роки із застосуванням положень ст.75 КК України (з іспитовим строком).

Суддя затвердивши угоду, визнав винуватим підробника та призначив йому узгоджене покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки. Потім звільнив від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік з покладенням обов`язку періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу. Єдине, що стягнули з покараного, — гроші за експертизу та судовий збір: приблизно 10 тис. грн.

Речові докази — пляшки алкогольних напоїв суддя присудив знищити.

За матеріалами Реєстру судових рішень.