Відпрацювання в Костянтинівці проведене, що в залишку?

Хто не розуміє, що таке ВІДПРАЦЮВАННЯ, - переводимо на російську – ОТРАБОТКА. Ще поліція називає це СТАБІЛІЗАЦІЙНИМИ ЗАХОДАМИ і проводилися вони в нашому місті на минулому тижні «з метою недопущення проникнення на територію Донецької області радикально настроєних громадян, терористів, стабілізації криміногенної обстановки, здійснення заходів з охорони громадської безпеки та порядку, пошуку злочинців, які приховуються від правоохоронних органів, недопущення обігу зброї та наркотичних засобів».

Результатами цієї роботи є затримання трьох осіб, які знаходилися у розшуку, чоловіка, причетного до незаконних озброєних формувань. Затримано громадянина, який скоїв грабіж, особу, яка знаходилася у державному розшуку за обіг наркотичних засобів та людину, при якій знаходилася холодна зброя (її вилучили та направили до експертизи). Спільними заходами було перевірено близько 800 осіб, 300 транспортних засобів та більше 30 підоблікових громадян.

Під час відпрацювання співробітники поліції перевірили 29 власників зброї за місцем мешкання та виявили шість фактів порушення адміністративного законодавства за напрямком дозвільної системи. За вказаними адміністративними матеріалами вилучено шість одиниць мисливської гладкоствольної зброї.

Також значна увага була приділена «попередженню продажу алкогольних напоїв, у тому числі фальсифікованої алкогольної продукції. Було задокументовано ряд фактів, де суб’єкти, які здійснювали цю продаж, не мали ніяких документів. Виявлено три факти правопорушення у сфері торгівлі та два факти незаконної торгівлі алкоголем. Відносно власників складені адміністративні матеріали. Також встановлено три незаконних пункти прийму металобрухту. Всього задокументовано 44 адміністративних правопорушення, з яких 26 - пов’язані з порушенням у сфері безпеки дорожнього руху. Двоє громадян сіли за кермо у стані сп’яніння.

Цікаве, що це оперативно-профілактичне відпрацювання було здійснене офіційно за наказом командувача об’єднаних сил та начальника поліції Донеччини Миколи Семенишина. До речі, останнього ми (думаємо, що і ще багато костянтинівців) буквально «закидали» скаргами на роботу наших поліцейських. Може тому й провели ці заходи, а ще звідси «поїхала» начальниця Костянтинівської поліції В.Козинцева.

Костянтинівська поліція починає нове життя? Сподіваємося!

Але ми перевірили: наші індикатори роботи правоохоронців - «разлівайки», на яких було вже більше сотні скарг, які травили дітей підробленою горілкою, як працювали так і працюють: напроти Центральної бібліотеки (б.Космонавтів, 20б), на перехресті вул.Європейська та пр. Ломоносова, напроти зупинки «Денталь» біля райдержадміністрації. До речі – продавщиця на останньому кіоску, коли ми її попередили, що побачили, як вона торгує самогоном та оголосимо про це в газеті, як завжди відповіла: «Робіть, що хочете – мені байдуже…».

Але, друзі, ви ж самі бачите, що через одну торгову точку у нас (вже після відпрацювання!) відкрито стоять на вітринах та продаються алкоголь та цигарки нижче ціни акцизної марки. Це що – нормальна перевірка? А були сподівання, що завдяки таким профілактичним заходам ця «алко-табачна мафія» хоч на маленький час злякається та хоч не буде цього творити так відкрито! Ні, поки що вона сильніше як правоохоронців, так і влади, яка теж вражає своїм «недобачанням». Чи влада слухає нашого головного фінансиста Т.Кукліс, яка ще давно на питання – який збиток несе така торгівля бюджету міста, відповіла, що ніякої...

До речі, треба ще подивитися – чим закінчаться ці всі адмінпротоколи, складені під час відпрацювання. Бо за останній час практично всі протоколи по «торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензії» суди за помилки повертають, а потім закривають «у зв`язку із закінченням строків розгляду». І це вони називають покаранням винних? 

В.Березін