Винуватець розпилювання сльозогінного газу в поліклініці №1 легко відбувся

13 березня Костянтинівський суд ухвалив вирок звинуваченому, який 12 квітня 2019 року розпилював сльозогінний газовий балончик аерозольної дії «Кобра - 1м» в поліклініці №1 по пр.Ломоносова, 161 та створив там суцільний жах — практично паралізував роботу медичного закладу, довів хворих до істерики та переживань. І отримав цей “газорозпилювач” покарання — аж 8,5 тисяч грн. штрафу за порушення ч.1 ст. 296 КК України (“Злочини проти громадського порядку та моральності, хуліганство”).

Злочинець (він служить водієм-механіком у військовій частині) свою вину визнав та розповів, що розлютився, коли сидів біля рентген-кабінету, а до нього підійшли двоє чоловіків та стали над ним насміхатися. Він запропонував одному вийти поспілкуватися. Коли вийшли, невідомий розпилив йому в обличчя газ, на що він його штовхнув та також розпилив свій газ йому в обличчя. Потім, коли “насміхатель” забіг до лікарні, він попрямував за ним та ще два-три рази розпилив йому газовим балончиком в обличчя.

Цікаво, що лікарня практично відмовилася від обвинувачення і її представник на розгляд справи не з’явився, попросив призначити покарання на розсуд суду.

У обвинувальному вироку говориться, що він, “діючи умисно, усвідомлюючи, що перебуває у лікувальному закладі, тобто громадському місці, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, а саме до пацієнтів поліклініки, ігноруючи їх думку, діючи з особливою зухвалістю, нехтуючи загальноприйнятими у суспільстві правилами поведінки, демонструючи байдуже ставлення до оточуючих, з незначного приводу розпилював сльозогінний газовий балончик аерозольної дії «Кобра - 1м» та бив ногами потерпілого... Розпорошена речовина при потраплянні до дихальних шляхів та очей пацієнтів та медпрацівників спричинила подразнення та, у зв`язку із швидким розповсюдженням речовини по всіх поверхах 4-поверхневої будівлі, перешкоду для нормального дихання повітрям та унеможливила перебування у приміщеннях будівлі в цілому...”.

За матеріаламі Реєстру судових рішень.