Як просто зрадити Вітчизну, але як нелегко від цього відмитися

Мешканку Костянтинівки, яка народилася в Бахмутському (Артемівському) районі, громадянку України, із вищою освітою, вдову, яка не працює, 17 грудня Костянтинівським судом (суддя Т.Сітніков) було засуджено за “злочини проти основ національної безпеки України, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України” (ч. 2 ст. 110 КК України).

На початку травня 2014 року її умовила взяти участь у т.з. референдуму, як член дільничої комісії — раніше вже за це засуджена голова цієї комісії (була розташована у спортзалу ПАТ «ВО «Конті», за адресою вул. Інтернаціональна, 460). Тому вона взяла участь у проведенні 11 травня 2014 року незаконного опитування мешканців Костянтинівки, з приводу визнання незаконного утворення та подальшого самостійного існування т.зв. «ДНР», з наступним складанням завідомо неправдивих документів про результати підрахунку нібито їх волевиявлення про зміну меж території України. Вона зробила розстановку парт, стільців, урн та обладнання кабінок для голосування та, будучи членом так званої дільничної виборчої комісії, здійснювала звірку паспортних даних виборців з даними у списках виборців, видавала їм бюлетені для голосування та збирала підписи за їх отримання.

Після цього здійснила підрахунок голосів, склала та підписала протоколи про результати проведення так званого референдуму, який, разом з бюлетенями в той же день були відвезені до приміщення адмінбудівлі Костянтинівської міськради та передані членам ініціативної групи з організації та проведення незаконного референдуму.

В судовому засіданні обвинувачена свою вину визнала у повному обсязі, сказала, що за участь в “референдумі” коштів не отримувала, щиро кається та просить суворо не карати.

Тому суд визнав її винуватою та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років. Але на підставі ст. 75 КК України звільнив жінку від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 1 рік, якщо вона протягом цього строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї судом обов`язки.

За матеріалами реєстру судових справ.