Навіть в банках тримайте кармани

Згідно інформації Костянтинівскої поліції, за тиждень від громадян було зафіксовано 272 факта звернень та заяв. Із них 32 внесено до Єдиного реєстру досудових рішень. Взагалі було 6 смертей, серед яких не було насильницьких.

Найбільш резонансні злочини:

В Ощадбанку по вул.Громова у мешканки міста 1998 р.н. вкрали гаманець, в якому були 3 тисячі гривень, банківські картки, документи. Підозрюваного, 1981 р.н., знайдено, крадене вилучено. Допомогла система внутрішнього відеоспостереження, яка показала крадіжку «постійним тюремним клієнтам», якого впізнали та швидко затримали.

Самотній інвалід, 1964 р.н., викликав поліцію у зв’язку з тим, що в нього вкрали "єдине вікно у світ" - телевізор. Підозрюваного затримано, це мешканець міста 1964 р.н., який веде аморальне життя. Він скористався тим, що людина слабка і не дасть опору. Телевізор повернуто.

По скарзі мешканців б.Космонавтів поліція «накрила» місце постійного скопичення пияк, де самогон ллється рікою – ларьок за адресою: будинок 20б по б.Космонавтів. Складено протоколи за незаконну продаж та придбання самогону. Матеріали передаються до суду.

При воєнному стані тримайте без паніки стан душевний

Чергову понеділкову зустріч з громадськістю керівництво Костянтинівської поліції використало для розтлумачення питань щодо введення воєнного стану.

Начальник Костянтинівської поліції В.Хівріч пояснив, що наказом Нацполіції та Головного управління поліції в Донецькій області Костянтинівське відділення переведено на особовий стан та посилений варіант несення служби. З чергових відпусток було відізвано особовий склад. Після скасування воєнного стану відпустки будуть поновлені.

Головні завдання, які поставлені перед поліцією: посилення охорони важливих об’єктів економіки та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення. Перш за все це залізничний вокзал, мости, блок-пости, телевежа, канал Сіверський Донець – Донбас, та інші подібні об’єкти. На сьогоднішній день не стоїть питання залучення громадян до трудової повинності, обмеження пересування, безпричинної перевірки речей, транспортних засобів, багажу, житла, проведення евакуації. Головне завдання поліції – забезпечення прав та свобод громадян, громадського порядку, створення додаткових патрулів, мобільних блок-постів для додаткових перевірок з метою виявлення під час перевезення вибухових предметів, зброї, набоїв, наркотичних засобів, виявлення осіб, яких об’явлено у розшук, збір інформації та виявлення осіб, які можуть бути причетні до диверсійно-розвідувальних груп. Також буде продовжуватися профілактика злочинності, робота з раніше засудженими. Розкриття особливо тяжких та резонансних злочинів взяти під особистий контроль.

Як пояснив В.Хівріч, всі ці заходи обмеження, про що говорив Президент України П.Порошенко, будуть введені в разі нападу агресора. Ніякої комендантської години, заборони пересуванню введено не буде. В поліції створені додаткові координаційні штаби, аналітичні групи. Інформація збирається, аналізується та доводиться вище. Пересічним громадянам поліціянти рекомендують у цей час не панікувати, бути обережними та не порушувати закони України, завжди мати з собою паспорт.

Нам також вдалося дізнатися, що на минулому тижні були проведені засідання в райдержадміністрації та міськвиконкомі, на яких створені робочі групи з питань воєнного стану, куди входять керівники міста, району, поліції, МНС, комунальних служб.

4 грудня у міськвиконкомі було проведено спільне засідання загального міськрайонного штабу. На базі вже існуючих комісій з надзвичайних ситуацій створено спільну Раду оборони міста і району. Загальний керівник - Н.Вініченко. Від міста - В.Василенко. На першому тренувальному зборі керівники структурних підрозділів та комунальних служб обговорили план першочергових дій. Головне завдання - бути в повній готовності.

В.Березін