Управління Пенсійного фонду України в м.Костянтинівці та Костянтинівському районі повідомляє

Управління Пенсійного фонду України в м.Костянтинівці та Костянтинівському районі нагадує, що відповідно до частини першої ст.47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісячно організаціями, які здійснюють виплату та доставку пенсій в строк, не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі, за встановленому в заяві місцем фактичного проживання в межах України, або перераховується на банківський рахунок, згідно порядку передбаченого законодавством.

Відповідно до частини II п. 2.1. «Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв’язку», затверджену наказом Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства праці та соціальної політики України 28.04.2009 р. № 464/156 та постановою правління Пенсійного фонду України 28.04.2009р. № 314-1, з метою рівномірної виплати пенсій, виплатні об’єкти поштового зв’язку складають графіки пенсій протягом виплатного періоду за кожною доставної дільницею та погоджують з органами Пенсійного фонду. Органи Пенсійного фонду перераховують кошти на відповідні рахунки поштамтів, вузлів (центрів) поштового зв’язку, з урахуванням графіків перерахування коштів та виплати пенсій. Під час узгодження проводиться ретельний аналіз рівномірного розподілу контингенту одержувачів пенсій і місячних сум пенсій за датами виплатного періоду.

Пенсійним фондом України з 01.01.2009 р. централізовано для пенсіонерів, які одержують пенсії через установи банків, було встановлено дати виплати пенсій пропорційно, з урахуванням бюджетного навантаження, пільгової категорії та рівномірного розподілу контингенту.

Для пенсіонерів, які змінюють спосіб виплати з відділення поштового зв’язку на установу банку, зберігається дата виплати, встановлена при виплаті у виплатних об’єктах поштового зв’язку.
Для пенсіонерів, які змінюють спосіб отримання пенсії з банківської установи на відділення поштового зв’язку із доставкою додому, дата виплати визначається відповідно до графіків виплати пенсій із урахуванням територіальних доставних дільниць.

Для пенсій, по яких не встановлено з 01.01.2009 дати виплати, а також для пенсій, які призначаються вперше, дати виплати у відділеннях поштового зв’язку для доставки пенсії додому визначаюься відповідно до графіків виплати пенсій із урахуванням територіальних доставних дільниць; для виплати пенсій через установи банків дати виплати встановлюються у період з 4 по 25 число місяця із збереженням черговості для визначення дат виплати та  з урахуванням лімітів фінансування виплатних днів.

Дати виплати пенсій, встановлені на січень 2009 року не підлягають перегляду у зв’язку зі зміною статусу пенсіонерів, крім категорії пенсіонерів, які згідно з дорученням Президента України від 16.07.1997 №1-14/488 мають право першочергової виплати пенсій.

Адміністрація ПФУ в м.Констянтинівці та Констянтинвському районі.