Зроби вузол в он-лайні!

Тренери Донецького обласного центру туризму оголосили для всіх бажаючих конкурс в’язання туристських вузлів.

Стать і вік не обмежували. Вихованка гуртку «Пішохідний туризм» ЦДЮТ Аліна Зайлер однозначно хотіла перемогти. Знадобилось пів дня, щоб добре натренуватись. Економила на кожній секунді. Перший результат був 33 секунди, але після декілька спроб час зменшився до 23 секунд. Вдома мати допомогла засняти відео, а керівник Олександра Сендецька відправила на конкурс. По результатам Аліна увійшла до трійки переможців. Свої відео надсилали учасники з різних міст області. Для багатьох головне була не перемога, а участь.

Гурток «Пішохідний туризм» ЦДЮТ

Захищаємо природу в самоізоляції!

Здавалось би, що люди випалили вже все навкруги, що тільки могли, але знову наприкінці минулого тижня, тривожні сигнали надійшли від учнів Костянтинівської ЗОШ №9, вихованців гуртка ДОЕНЦ: «Горить очерет біля Торця!». Спостерігаючи за станом навколишнього середовища з дому, з подвір’я, можна визначити напрямок де горить - на цей раз горіло за трубами заводу “Обвантажувач”.

В режимі он-лайн учні вирішили зробити фото-звернення до мешканців міста Костянтинівка та й взагалі до всіх людей. Естафету організувала вихованка гуртка, учениця 8 класу Марина Кучеренко, до неї прєдналися Оношко Юля, Філіп Ліля, Гонтаренко Даша, Чупріна Оксана, Прокудіна Поліна, Костенко Даша та інші. «Люди, зупиниться! Полум’ї гинуть пташині гнізда, тварини!» – закликають дівчата.

Гурток “Юні екологи” ЗОШ №9

Така звичайна і незвичайна ЛИСКА

Спостереження за птахами завжди цікаве. Ось, наприклад, лиска на Клебан-Бикському водосховищі. ЇЇ можна впізнати не тільки по зовнішньому вигляду, а й по характерним рисам поведінки. Коли лиска плаває, вона киває головою, а перед пірнанням трохи піднімається над водою. Харчується лиска молодими пагонами очерету, водними рослинами, водоростями, комахами, слимаками. личинками, рибою.

Такий звичний для наших країв птах. Але при цьому знаходиться під охороною Бернської конвенції, тому що в результаті знищення не тільки його самого, а й місць його існування, має загрозу зникнення.

Цього року сезон тиші став особливо тихим. Природа відновлюється, і ці чудові милі пташки зможуть спокійно вивести потомство.

Фото зроблено за допомогою підзорної труби.

Насолоджуйтесь природою, думайте позитивно, та будьте здорові!

Науково-дослідний відділ РЛП "Клебан-Бик"