ПОЧАТОК СПІЛКУВАННЯ З ПРАВНУКОМ ЗАСНОВНИКА КОСТЯНТИНІВКИ ЕРІКОМ ДЕ БЕРОМ: начало ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ

Нашим другом і добрим ангелом став Сейхерт Бонебаккер, автор книги «Konstantinovka construction et destruction d'une colonie belge dans la Russie de la fin du siеcle», 1989. Він не тільки надав авторам статті ексклюзивні права на користування його книгою при написанні дослідження по історії дореволюційної Костянтинівки, але і познайомив нас, активістів клубу «Десята бельгійська провінція» з паном Еріком де Бером.

Одночасно розпочався міжнародний освітній проект «Історія моєї громади: минуле для спільного майбутнього». Ідея цього проекту заснована на досвіді міжнародної мережі історичних конкурсів EUSTORY, що проводить історичні конкурси серед молоді у 25 країнах Європи. Вперше такий конкурс відбувся у 1973 році.

Наш проект проводиться Представництвом DVV International в Україні у партнерстві з Фондом Кьорбера (Гамбург) та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», і міжнародної мережі історичних конкурсів «EUSTORY», за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Перше ознайомче засідання нашого проекту вже відбулося. Були присутні музейні робітники А.Л. Аренсбург, освітяни О.В.Барабаш, І.В. Бредіхін, О.А. Дума учні старших класів віком від 14 до 16 років. Громадський активіст Ю. В. Шурубов. До речі двері до нас не закриті, і всіх, хто небайдужий до збереження історичної пам‘яті нашого міста чекаємо у клубі.

1 письмо пану Де Беру.

Дорогий містер Ерік де Бер (Eric de Behr).
Завдячуючи люб’язності пана Бонебаккера (Bonebakker), маємо честь писати Вам, пане, з міста Костянтинівка Донецької області, Україна. У нас діє клуб «Десята бельгійська провінція». Також ми друкуємо багато матеріалів про бельгійську історію нашого міста. Крім того, пишемо книгу про бельгійську одисею у Костянтинівці.

Ваш прадідусь – Луї де Бер (Louis de Behr) – заклав першу цеглу в фундамент нашого міста. Ми намагаємось відновити історичну справедливість і познайомити якнайширше наших земляків з героїчним та плідним життям Вашого прадідуся. Для нас він Колумб і Ніл Армстронг, він повинен увійти в історичні хроніки та музейні експозиції нашого міста.

Чи можемо ми встановити з вами зв’язок і задати Вам кілька запитань?

З повагою і вдячністю,
Ігор Бредіхін, Дмитро Чістов, Валентина Павлюкова, Ольга Барабаш.

Відповідь: 11.12.2017. 21:27

Шановний пане Чістов,
Пан Бонебакер сказав мені, що ви зв’яжетесь зі мною.

Мені дуже приємно, що ви шануєте мого прадіда Луї де Бера.

Звичайно, із задоволенням я буду вам допомогати.

Хоча я знаю його історію та досягнення, особливо його сина, Карла Людвіговича де Бера, батька мого батька, який народився в Костянтинівці і якого я добре знав і про якого щойно опублікував біографію для бельгійського видання.

Будучи добровольцем, він боровся з австрійцями в Україні, як молодий офіцер Уланської Імператорської Гвардії (Лейб Гвардії Уланів). Він виїхав у Бельгію з бабусею Анною Олександрівною Колесинською після вбивства його батька Луї де Бер та його матері більшовицькою міліцією.

Чекаю ваших новин.

З повагою, Eric de Behr

Бредіхін І.В., Чістов Д.В., Барабаш О.В., Павлюкова В.О.