Як пані Юлія американських пожежників строїла

Так сталося, що три приятеля нашої редакції минулого тижня відвідали США та пообіцяли надати нам свої враження— Наталя Сосницька, Станислав Черногор, Юліанна Стужук. Останню ми попросили розказати про подорож зразу — по гарячому, ще по дорозі назад в потязі. На що Юлія Олегівна (заступник голови Іллінівської сільської ради) погодилася:

— 13 березня ми вилетіли рейсом через Бориспіль-Франкфурт-Вашингтон. І ось пролетіли ці чудові 10 днів. Два з них ми були у Вашингтоні (відвідали Капітолій, бібліотеку Конгресу, прийняли участь у презентації фільму “Кіборги” разом з послом України в США Валерієм Чалим. Цікава була зустріч з відомою ведучою “Голосу Америки” Мирославою Гонгадзе, зустрічі з лекціями про США у Будинку конгресменів.

Потім переліт до штату Індіана, де нас приймав Rotar club, розміщення у сім'ях. Тут подивилися музей пожежної техніки, цілих шість (!) пожежних частин. Навіть чергували (приймала участь у медичному виклику)! Потім поліцейські департаменти міста Лафайету та Вест Лафайету. Мали зустріч із мером Вест Лафайету та сіті-клерком. Познайомились з губернатором штату Індіана. Відвідали тренувальний центр для пожежників, парамедиків, надзвичайників. До речі - дала інтерв'ю місцевому каналу. Була реальна спецоперація із підніманням машини із річки, тренування у центрі для вогнеборців, екскурсія містом і кампусом університету Пердью, зустрічі із українськими студентами, екскурсія до арт-музею, спорткомплексу та космічного музею Ніла Армстронга. На засідання Rotary club у Лафайеті я зробила презентацію Іллінівської громади та нашої роботи.

Потім зустрічалися з сенаторкою Вікторією Спартс (українка) та відвідали місцеві церкви. А ще робили добрі справи: пакування із волонтерами сніданків для малозабезпечених школярів, відвідини волонтерської компанії Food finders. Та ще багато інших крутих заходів!.

Соб.кор.