День знань по-новому: без ретуші та пафосу

Початок навчального року у Костянтинівці, як і по всій країні пройшов згідно нових принципів роботи Нової Української Школи (НУШ). Розширюється самостійність шкіл, тому в цьому році кожний навчальний заклад Костянтинівки мав сам обрати форму проведення першого дня навчання. «У всіх школах були спроби відмовитися від традиційних «нудних» для загальної кількості дітей лінійок, - розповіла нам начальник Управління освіти О.Барабаш. - Замість них були «паради першокласників», квести, «зустрічі у колі друзів». Свято для першокласників залишили - для них були організовані перші дзвоники, «солодкі столи», танці. Гадаю, що в наступному році звичних лінійок не буде взагалі».

Це гарно, але, на жаль,  самостійність у нас, перш за все, виявилася у тому, що на свято не запросили військових, що було в попередніх роках. А ось минулих регіоналів, як, наприклад С.Черткова, у 13-ту школу запросити не забули. До речі, тільки він, та ще, як і скрізь запрошений хокеїст з «Донбасу» (кожен першокласник отримав від них по рюкзаку) мовили російською. Все інше було на державній.

«Чому не на мові?», - пролунало від батьків. «Тому що ворог…», - відповіла одна з бабусь у вишиванці. Але гімн з рукою на серці діти та вчителі співали та синьо-жовтий підіймали.

У цій школі ми познайомилися з одним з батьків у військовій формі, який сором’язливо стояв позаду всіх. З’ясувалося, що це військовослужбовець, який 3 роки провів на передовій. Сам зі Старобільску, але зараз закінчує службу та переїжджає з родиною до Костянтинівці, тому віддав свого малюка до нашої школи.

Ще хочеться відмітити цікавинку – посередині свята, над 13-й школою спокійно та гідно пролетіла велична сіра чапля! Гарна ознака. Але чи побачили її діти, очі яких руйнуються від всіляких гаджитів. Ось і тут – як тільки школярі відходили від батьків та залишалися з однокласниками, одразу діставали та хизувалися новими айфонами та айпадами.

Ще можна відмітити більшу екологічність цих свят. Не так вже й багато було квітів (деякі вчителі попередили, що з цього не треба робити культу, та, якщо можна, краще принести до класу квіти у горщику). Та не було сильного захоплення повітряними кульками. Мабуть, всі перейнялися кампанією проти їх використання. Адже їх виготовляють з матеріалів, що розкладаються сотні років та стають смертельною небезпекою для тварин, птахів та риб. Приятель нашої редакції, керівник Культурно-освітній фундації «Лібері Лібераті» Максим Потапчук, навіть ініціював проведення на Донеччині довгострокової екологічної акції «Bye bye летюче сміття», та закликає відмовитися від використання повітряних кульок на всіх шкільних заходах. «Краща прикраса будь-якого свята — ваша усмішка. Візьміть чудовий настрій, стартуйте до школи і рятуйте Землю від повітряних кульок, одноразових пакетиків, небесних ліхтариків, пластикових трубочок, одноразових стаканчиків та іншого шкідливого сміття», — закликають активісти.

Але місцевий осередок партії під матюковою назвою ЄБАШ (Європейский Блок Андрія Шарія), як раз порушив всі екологічні норми та за добу від Дня знань понадував та пороздавав дітям цілу купу червоних шариків. Костянтинівська влада чомусь надала можливість цім партійцям (лідер яких ховається від правосуддя та звинувачується в антиукраїнської діяльності) безкоштовно використовувати територію парку Ювілейний. Хоча партійна символіка (чим є червона кулька) тут використовувалася. Схоже на те, що влада сама їх підтримує. Та не хоче, щоб над містом літали чаплі та лебеді (їх щойно бачили на Баласі), бігали їжачки та зайці...

В.Березин