Круто бути вірменом в Україні!

Так говорить один з керівників Союзу вірмен України, які приїхали 29 лютого до Костянтинівки на Донецьку обласну конференцію Спілки Вірмен України.

Він мав на увазі дуже багато. У тому числі й те, що ми тут тепло прийняті корінним народом. І те, що в країні вірмени мають підтримку від керівництва Спілки Вірмен України. Наприклад, голова Спілки Вілен Шатворян заснував Фонд соціального підприємництва. І кожен вірменин з хорошим бізнес-планом при успішному захисті може отримати підтримку для свого бізнесу.

Також будь-який студент-вірменин, який добре вчиться в Україні, може стати здобувачем стипендії від Спілки.

Окрім цього, наша молодь їздить у зимові та літні табори. До речі, я особисто знаю дві молоді вірменські родини, які створені після знайомства в таких таборах. Це ж круто! Це основа для збереження своєї етнічності, своєї культури.

Ще порадувало, що Спілка будує скейт-парк в самому Єревані.

А в Україні, своєю чергою, будуються вірменські сквери, храми, ставляться хачкари, пам'ятники нашим видатним діячам культури.
Були присутні представники влади та громадськості міста. Був і Володимир Березін, який розповів про спадщину вірмен у Донецькій області.

Було приємно слухати!

Тепер новина особисто від мене і костянтинівської громади вірмен. Ми відкриваємо вірменське жіноче співтовариство. Мені вже кілька років говорять про те, що потрібно відкрити жіночий клуб в Костянтинівці (звичайний, не вірменський ). І я обіцяю подумати.

А поки відкриваємо вірменський жіночий клуб для проведення заходів, спрямованих на збереження традицій, зміцнення вірмено-українських зв'язків. Також плануємо у співпраці з моєю улюбленою командою "Світлячків" реалізацію соціально значущих проєктів для нашого міста. Як мінімум тому, що ми, вірмени, знайшли тут будинок. І ми його любимо!

Сірануш Арутюнян-Бозоян.