Донеччина пам'ятає героїв, що тут пролили кров

Кожен раз, коли проходять такі заходи, розумієш – наскільки вони важливі. Наскільки відображають нашу сучасну реальність – ми мешкаємо разом з військовими, ми стали військовими містечками, ми стали з ними одним цілим.

29 січня Предтечине відзначило сумну дату – загибель в цій день у 2017 році Дмитра Оверченко. Настоятель місцевого храму відслужив молебень, у Будинку культури була проведена зустріч, присвячена пам’яті старшого сапера 1-го механізованого батальйону 72-ої Білоцерківської окремої механізованої бригади “Чорні запорожці” Дмитру Олександровичу Овчаренко. Ця військова частина базувалася поряд з селом і мешканці з ним познайомилися та подружилися.
Виступили побратими Дмитра, розказали, яке в нього було важке дитинство, який він був боєць, селяни говорили який він був завжди привітний, готовий допомогти. Він залишив по собі тільки добрі спогади, допомагав, організував, навіть, змагання зі шахів. Він скрізь з ними ходив – з шахами. Було показано невеличкі відео-зйомки, яки зробив сам Дмитро, коли на передовій святкував Новий Рік.

На хвилині мовчання присутні згадали 1 лютого 2017 року, коли на Майдані Незалежності вся Україна прощалася у Києві з Дмитром та його загиблими побратимами. Дмитра Олександровича нагороджено Орденом «За мужність» III ступеня — за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною», пам'ятною медаллю від організації «Спілка матерів миру» (посмертно). Згідно рішення сесії Тальнівської районної ради йому присвоєно звання «Почесний громадянин Тальнівщини» (посмертно). На пам’ятному знаку Героям Небесної Сотні в с.Тальне встановлено меморіальну дошку.

Ніхто не скаже напевно, чи далеко у воїна шлях,
дороговказів прямих немає і, вочевидь, немає пам’ятних дат і свят.
Всі названі орієнтири: країна, душевний трем,
заретушовані кров’ю, забуті вщент, і якщо немає смерті,
немає ніяких проблем.
За кожною грудкою болю, названого териконом,
ховається трохи „щастя, здоров’я і миру”,
за кожної смерті мить – кулі поклоном.

31.01.2021 Сергій Несвіт, боєць ВСУ, Костянтинівка.

Світлина — коли Дмитро перебував у Предтечинському будинку культури.

Соб.кор.