Вона віддала життя своє на полі бою за Україну!

4 листопада о 19.00 скрізь по всій країні вийшли активісти на акцію по роковинах смерті Катерини Гандзюк “Рік без Каті”. Вона стала символом того, що з нами коїться. Тому громадські діячі по багатьох містах говорили, перш за все про те, як ведуть себе правоохоронні органи та влада.

В нашому місті громадськість зробила це у пам’ятного знака всім Героям, які відділи життя за Незалежність України у сквері афганців (як гарно, що у нас є таке місце!).

«Катерина була волонтеркою, тому в цей день ми, разом з учасниками бойових дій Краматорську ,зібрали допомогу та відвеземо біженцям, що потерпають та мешкають у Костянтинівському Центрі допомоги безхатченкам», - сказав на акції лідер ГФ «Гайдамаки» Андрій Балан.

«Ми другий рік поспіль проводимо в місті захід по вбивству Катерини, - додала керівник управління освіти Ольга Барабаш. - Україна зараз переживає складні часи, бо у нас є зовнішня загроза - агресія з боку сусідньої країни, але є й головна внутрішня проблема – корумпованість. І Катя боролася з цією системою та стала її жертвою. Навіть, якщо й викривають якісь злочини, то карають не того, хто скоїв, а того, хто викриває. Отак у нас відносяться до правди! І Катерина Гандзюк – приклад того, що роблять з людиною, яка спробувала піти проти системи. Справа, начебто просувається. Але надія, що будуть покарані дійсно всі, хто насамперед причетний до цього злочину, примарна. Бо, незважаючи на те, що у нас анонсована реформа правоохоронної системи, – результатів, на жаль, немає. Якщо б вони були, то не було б і цієї смерті».

Заповіт Катерини Гандзюк: "Я вірю, що всі винні будуть знайдені, покарані і засуджені.  І що кожен із нас буде вільним. І не буде мати в серці страху..."

Заступник обласної організації ВО «Свобода», в’язень гіркінських катівень Ярослав Маланчук також відмітив, що цю систему совкову «здай добро – підтримай зло» ламати важко, тому люди, не розуміючи цього, - це зло підтримують, тому нова корупція породжує ще новішу. Він висловив підтримку всім, хто допомагав Катерині, та висловив надію, що дякуючи громадськості, справу буде доведено до кінця.

Голова безпечного хабу "ПравоPolice" Валерія Тіщенко наголосила, що приклад Катерини показує, що громадськість повинна бути разом, що, якщо б було більше, хто її підтримав, – такої ситуації могло б не бути.

Тому заради пам’яті Катерини ми повинні об’єднуватися, йти до кінця та показувати, що ВСІХ НЕ ВБ’ЮТЬ!”.

«Ми не мовчимо. Але головне, щоб нас, нарешті, почули. Бо зараз навпаки. А нам всім треба вірити, що не будемо мовчати – все ж таки, хтось і почує!» - сказав ветеран АТО та руху за Незалежність України Ігор Резенко.

Місцевий блогер Костянтин Падалка теж попросив слово: «На момент замаху на Катерину я був в СІЗО з приводу своєї боротьби з органами влади. Я висловлюю солідарність діям всіх, хто бореться за справедливість. І теж сподіваюся, що в наших громадських проявах всіх не вб'ють!».

«Я вважаю, що винні у вбивстві і в тому, що з нами відбувається, - ті, які мовчать! - завершив акцію голова ГО «Бахмат», журналіст «Провінції» В.Березін. - На прикладі Костянтинівки видно - городяни мовчать! Образно кажучи, наше місто - це Катя Гандзюк, на який вихлюпує вбивчу кислоту місцева влада. І не тільки тому, що вона продалася регіоналам, проводила референдум, здала місто, а те, що вона робить зараз. Є речі, за які не можна прощати. Жебракуюче, вмираюче місто вони добивають тим, що зробили собі найвищу зарплату в Україні (50-70 тисяч в місяць)! Катя - це Костянтинівка! І хочу додати, що вирок всій правоохоронній системі - це знаходження на тій же посаді міністра МВС Авакова. Подивіться - по всій країні і у нас продовжують себе спокійно почувати салони гральних автоматів, разливайки лівої горілки та інші джерела поповнення доходів ментовсько-зеківської мафії. Але, на відміну від Каті Гандзюк, у Костянтинівки ще є шанс вижити, тому людям треба не мовчати і підніматися проти тих, хто вбиває наше місто і наш край!

А почався захід з Молебня. Який настоятель Свято-Стрітенського храму Помісної церкви України, протоієрей, благочинний отець Костянтин закінчив словами: «Вічна пам'ять душам спочилих рабів твоїх, приснопам’ятних: убієнній Катерині Гандзюк та воїнів, що життя своє на полі бою за нашу святу українську землю поклали. Царстве небесне та вічний покій…».

Соб.кор.