Дні Прапора та Незалежності укріплюють українську Костянтинівку!

Ці головні свята нашої держави міська влада провела як завжди урочисто. Головна їм подяка, що мера зі світою традиційно ніде не було. Були проведені заходи біля міського палацу дозвілля, в парках та скверах.

Але ми зупинемося на неофіційному заході на День Прапора, який вперше організували та провели учасники АТО.

Ветеран АТО, а зараз фермер по вирощуванню шипшини Геннадій Попелюський першим висказав ідею проведення автопробігу по місту на День Прапора: "Як це так, скрізь проводять, а ми - ні! ". Його підтримали друзі з ГФ "Гайдамаки", а краєзнавці з журналістами "Провінції" запропонували маршрут.

І ось святковий день 23 серпня. Спочатку у сквері афганців було піднято синьо – жовтий Прапор біля обеліску героям, загиблим за Незалежність. Це зробив ветеран українського РУХу, ветеран АТО Ігор Резенко, Ковбой. Він вперше в новітній історії міста повісив державний прапор над міськрадою у 1991році, а потім у 14-тому із зброєю в руках боронив наш край і всіх нас від озвірілої зграї московських зайд. Священниками помісної церкви та УГКЦ біля пам'ятника була відслужена паніхіда.

Далі автопробіг відвідав відомий символ-згадку по загиблому волонтеру та учаснику АТО Сергію Ісаєву - Прапор Сергія на 7-й школі.

Потім учасникі зустрічи заїхали до помісної церкви України у Новодмитрівці, де їх зустрічав Новодмитрівський сільський голова Н.Яковлєв. Та віддали шану героїчному вчинку, який зробив селянин О.Статива, коли захистив наше місто від великої крові, коли вивів український спецназ з бою під телевежою.

Далі шлях лежав до міського краєзнавчого музею, де учасники автопробігу відвідали меморіальну залу "АТО-ООС: Події у Костянтинівці 2014 - ...". Тут І.Резенко, разом з ще одним учасником підйому прапору над міськрадою у 1991-му Ю.Шурубовим побачили прапор, який вони водружали та інші прапори добробатів, що подарували музею.

Останній пункт маршруту був у храмі УГКЦ, парафії якого у цьому році відзначає 30-тиріччя свого заснування у Костянтинівці.

В автопробігу прийняли участь, окрім членів громадського формування з охорони громадського порядку "Гайдамаки", також члени громадської організації "Ветерани АТО", члени партії "Свобода", спортсмени міста та області.

На жаль, цього разу учасники не змогли відвідати пам'ятник Кіборгам та місце, де народився Олекса Тихий, бо вони знаходяться на території діючих військових частин. Але це обов'язково буде у майбутні рази.

Було вирішено створити Координаційну раду патріотичних сил міста та проводити такі автопробіги постійно.

Соб.кор.