АТОшник з побратимами та родиною висадили плантацію шипшини

Ветеран АТО Геннадій Попелюський ("Провінція" провела з ним велике інтерв'ю у примірнику №15 цього року - ред.) цими вихідними на своїх 2 гектарах заклав першу в області плантацію шипшини. Землю здавав для аналізу в лабораторію, щоб переконатися, що вона підходить для вирощування такої культури.

Майже 2 роки він витратив на вивчення цієї теми - де і які купити саджанці, читав і питав поради у тих, хто має такий досвід. Замовив майже 7 тисяч однорічних саджанців. За них Геннадій заплатив 100 000 гривень. Сорти “Клубний” і “Глобус” привіз з Одещини. Придбав їх у підприємця, який вже вирощує шипшину та експортує її до Європи. Посадити ці саджанці цими вихідними допомагала уся родина Геннадія та побратими громадського формування “Гайдамаки”.

“Зараз важливо у короткі строки посадити. У нас тут буде крапельний полив. Перші квіти і плоди мають бути наступного року”, - каже Геннадій.

У лютому цього року Геннадій взяв участь у тренінгу, який для ветеранів АТО був організований у Краматорську за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”. Разом з бізнес-тренером він порахував прибуток, можливі ризики, основні і додаткові витрати, окупність витрат. Також почув про те, як можна розвивати цю справу.

Врожай шипшини ветеран АТО планує продавати до Європи. Каже, що має попередні домовленості зі знайомим фермером і кооперативом. Також разом з побратимами буде збільшувати шипшинові поля. Друг Геннадія Андрій Балан цього тижня допомагав садити шипшину. На своїх двох гектарах, які отримав поряд, садитиме наступного року.

Геннадій став першим ветераном АТО, який отримав землю у Костянтинівці. Ці 2 га неподалік від міста, поряд - Кривий Торець.

Також Геннадій хоче створити на Донеччині кооператив, до якого зможуть увійти ветерани АТО, які займаються фермерською справою.

Проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України".