Держава АПК «Інвест» підняла, а інших не побачила

«ЦІКАВО! КОМУ В УКРАЇНІ ЦІКАВА ТЕМА «СЕЛЯНСТВО» І ПРИЧИНИ ЙОГО ВИНИЩЕННЯ??? Прилавки забиті С/Г ГМО хімією!», - такий пост у Фейсбуці трапився мені днями. А справді, кому цікава тема селянства, якості сільськогосподарської продукції на наших прилавках, чи можна знайти в наших магазинах органічну, чи взагалі ії вирощують в нашому регіоні, якщо ні, - то чому?

Звісно зубожілому населенню не до здорового харчування, аби хоч чимось живота набити… Проте мушу зазначити, різницю цін на продукцію «М’ясної весни» і фермерських магазинів я не помітила. Так, фермерське - то, звісно, не органічне, одначе набагато смачніше і здоровіше.

Впевнена, що хтось заперечить цю тезу, фермери не використовують стільки антибіотиків для вирощування свинини чи-то курятини, і звісно не заливають поля довкола послідом, так що не можна дихати влітку не тільки на селі, той сморід накриває й довколишні міста. А ще не сприяють утворенню «трикутників смерті» бо не мають таку кількість тваринних відходів і падежу молодняка, бо на фермі тварини здебільшого перебувають на свіжому повітрі і приймають сонячні промені замість штучних вітамін.

Технологічно вирощування тварин на великих комплексах ефективніше як і будь яке масове виробництво, одначе як рахувати. Не відкрию великої таємниці, що АПК «Інвест» піднялися за рахунок державних інвестицій, за рахунок адміністративного ресурсу, прибрали до своїх рук землі щонайменше трьох районів, відходами виробництва їх забруднюють і не намагаються трохи поступитися своїми прибутками на вирішення екологічних проблем, які вони створюють. Тобто знову вішають на державний бюджет, а значить на нас з вами. І так, то була державна програма підтримки сільськогосподарського виробництва папєрєдників.

Наразі новий уряд також активно фінансує сільськогосподарські програми. Наприклад, розвиток органічного землеробства є пріоритетним напрямком. Й до того Європейський Союз також підтримує цей напрямок, бо вбачають в Україні головного постачальника органічної продукції. В Україні працюють проекти «Розвиток органічного ринку в Україні», який впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія). За підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), також проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства» держава допомагає проводити сертифікацію ґрунтів і продукції необхідну для виходу на європейський ринок.

Мінагрополітики запроваджує ряд Програм з підтримки садівництва та виноградарства; підтримки тваринництва; підтримки фермерства; часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання. Виникає питання, ЩО з цього переліку працює в Донецькій області і, зокрема, в Костянтинівському районі? ХТО з фермерів отримав державну допомогу? Про Куркуля не згадувати, то окрема ініціатива колишнього голови ОВЦА.

На жаль наше суспільство хворіє не тільки правовим невіглаством, ми також не вміємо працювати з доступною інформацією, і звісно слабкодухі у відстоюванні своїх прав і можливостей. Тож товариство, кошти є, треба вміти їх взяти аби використати на блага не тільки власні, а й суспільні.

Г.Олійникова, МАМА-86, організація за здорове майбутнє прийдешніх поколінь

Comments

Ще рік тому Тетяна Заровна опублікувала чудовий, розгорнутий матеріал на цю тему:

«Треугольник смерти», свиньи Колесникова и нардеп Омельянович

Свині Колєснікова

свині