Знов Афган, знов інтернаціональний борг

Що ми знаємо про війну в Афганістані і що замовчували?

... Виконували інтернаціональний борг, батьки молилися, щоб їхніх дітей після школи не мобілізували в гарячу точку, цинкові гроби, зіпсовані долі, травмована психіка та каліцтва, пісні під гітару та героїзація учасників, меморіали, пільги, урізання пільг, та то війна не наша і багато чого...

Я вважаю, що інтернаціональний борг був у керівництва кремля та гасили його тілами наших хлопців.

31 рік тому радянські війська вийшли з Афганістану. За 9 років у війні брало участь більше 150 тисяч українців, понад три тисячі з них так і не повернулися додому, близько 8 тисяч повернулися пораненими, або інвалідами.

Вже вдома від ран, хвороб, самогубств померло близько 4 тисяч осіб.

Страшна статистика і велика біда для нашої країни. Про це треба розмовляти, аналізувати, але не забувати про наших співвітчизників, яким прийшлося віддавати чужі борги.

Але написати цей допис мене спонукало те, що переглядаючи десятки фотозвітів і дописів у ФБ присвячених виводу військ з Афганістану не побачив згадувань і проведення паралелей із сучасною війною. Ну як так? До речі, багато воїнів афганців, коли розпочалася російська агресія, пішли захищати свою Батьківщину.

Схожа ситуація і під час проведення мітингів на 9 травня.

У мене таке враження, що ми живемо у паралельній реальності і у кожній паралелі своя правда, свої герої і переконання — в одній мир, в іншій війна.

Хочу нагадати, що країна у нас одна і від того наскільки вона буде сильною, а ми об'єднані залежить і наше з вами майбутнє.

А.Тараман, депутат Іллінівської сільради.

Від редакції

Але все керівництво (правління) костянтинівських афганців зрадило Батьківщину і пішло нас вбивати. Тому по закону їх місцева організація повинна була б заборонена.

Що стосується відзначення Дня виводу радянських військ з Афганістану, то 14 та 15 лютого по місту та району були проведені традиційні пам’ятні заходи. Точнісінько, як описав А.Тараман. Але зв’язок з сучасною війною все ж таки був — вже після закінчення офіційного заходу біля пам’ятного знаку у сквері афганців, священник Української помісної церкви отець Діонісій провів молебень (на фото). А він, одночасно, є діючим капеланом військової частини.