КІРДИК (синонім капець, провал, з киргизького – доля) підкрався непомітно

Ми не будемо згадувати основний КІРДИК району – відсутність у 5 селах води, проблем і без цього достатньо.

Природа району — кірдик

Начальник Костянтинівського районного управління ГУ держпродспоживслужби ДПСС в Донецькій області О.Ільченко на апаратній нараді в райадміністрації назвав вбивчу цифру — тільки 10% тих, хто займається зерновими культурами та використовує на своїх територіях пестициди та отрутохімікати мають на це дозвіл та паспорта! Тобто всі інші використовують щось жахливе, у тому числі заборонені китайські речовини.

Вони дають тимчасові підвищення показників, але природу вбивають. Тому і аналізи проб води з наших колодязів перевищують рівні пестицидів та отрутохімікатів. Ця служба з цього приводу збирається, нарешті, звертатися до правоохоронних органів.

Щодо незрозумілого отруєння у Іванопіллі, коли постраждало приблизно 40 дітей та більше 100 дорослих, О.Ільченко визнав, що, навіть в часи розквіту їх служби вони не могли точно визнати причини таких отруєнь. Може десь щось недостатньо зробили, не вистачило професіоналізму, недодизенфікували, тощо. Гарно хоч освітяни та райадміністрація оперативно зреагували.

Овочі — кірдик

Посівна у районі йде повним ходом. Ранні зернові посіяли, залишилися пізні – кукурудза та соя. Погода допомагає. «Овочева група в цьому році у нас буде відсутня, — сказала голова рай адміністрації Н.Виниченко. — Бо на даний час триває реконструкція системи зрощення у агрофірмі «Імпульс». Ще, на жаль, у них відсутня логістика та база на продаж. Також велика ціна на електроенергію. Але, сподіваємось, що в наступному році овочі у нас будуть!»,

В.Березін.