На новій бані Свято Миколаївського храму УГКЦ засяяв хрест

Тиждень головних свят країни — Днів Прапора та Незалежності в Костянтинівці гідно закінчився ще одним маркуванням Донеччини українськими чинниками: 26 та 27 серпня нарешті над Свято Миколаївським храмом греко-католицької громади поставлено новий купол та головний хрест.

“Це важлива подія не тільки для нашої парафії, але і всієї громади міста, - сказав настоятель храму отець Віталій Кестер. - В житті храму тільки один раз піднімається та встановлюється центральний купол з хрестом. І я радію, що це відбулося в ці святкові Дні. Ми бачили, як 24-го все місто майоріло жовто-синіми прапорами, всі ходили у вишиванках. Це важливе, бо кожен з нас будує квітучу країну, робить свій внесок. Завжди існує певна боротьба за право молитися, право вірити, сповідувати свою віру. Але важливе що є люди, які нам допомагають. 7 років, з зимку 2012 року зводиться наш храм. І ось простий віруючий, парафіянин Колимийського катедрального храму Богдан Станиславський захотів допомогти нам. Якось Божий знак підказав йому допомогти саме нашій громаді. В місті він відомий тим, що побудував дві заправки «ОККО». Це теж не малий вклад у Костянтинівку.

Кожен з нас вже вніс по цеглинці свою пожертву. Бо утверджувати українську церкву – значить утверджувати українську державу, цінності який несе християнський світ. Це любов, пошана до вільного вибору, до ближнього, його віри, його сповідування. Я вдячний всім, хто залучився до відродження мови, пісні, українських традицій на Донбасі. Мешканці Карпат зробили нам такий подарунок, щоб ощасливити всіх, хто прийде, незалежне від віросповідання та конфесії. Ми раді кожному. Дякую костянтинівцям, що вони завжди поруч з нами. Певен, що цій дух, ця атмосфера, що були зараз на святкуванні головного свята держави, коли ми встановлювали головний купол та хрест ствердиться такими святинями для наших душ. Те, що нас об’єднує, підносить та збагачує – тризуб, прапор, українська пісня, вишивка, слово, український храм – наближає до Бога! Хай Ісус Христос, який є між нами, додає нам наснаги та сили в нашій нелегкій місії, яку ми всі звершуємо для щастя та добробуту міста, краю та України! Слава Ісусу Христу!”.

Разом з отцем Віталієм обряд освячення хрестів відслужив й декан Краматорського деканату УГКЦ о.Іван Василенко. Були присутні також герої сучасної історії української Костянтинівки, члени ВО "Свобода", парафіяне церкви Ярослав Маланчук та Артем Попік.

Отець Іван відмітив: “Це визначна подія Краматорського деканату Донецького екзархату УГКЦ. На парафії святого Миколая за благословенням екзарха Донецького владикі Степана відбулося освячення головного купола та 5 хрестів на храм. Монтаж та установлення купола стало логічним завершенням будівництва даху храму. Ми провели святу літургію, чин освячення. Були присутні парафіяни, гості, ЗМІ. Дякуємо Всемилостивому Господу, що дав засвідчити Його милість та опіку”.

Нагадаємо, що церков знаходиться по вулиці Мелитопільська, 22а. Тепер купола та хрести храму можна буде бачити з пр.Ломоносова та траси на Донецьк!

В.Березін