Краматорські “збиральники скла” не заспокоїлися

Ми були вражені виступом начальника відділу культури, молоді, спорту і туризму райдержадмінстрації В.Казімір на апаратній нараді керівництва Костянтинівського району.

Даємо її без купюр:

“25 березня в рамках заключного етапу чемпіонату Донецької області по футзалу ДЮСШ та дитяче-юнацьких спортивних клубів серед юнаків 2008-2009 р.н. в Добропіллі відбулася гра. Раніше над нами познущалися у Костянтинівці, коли визначили, що ми програли, знайшовши десь скло на нашому футбольному полі. Але вони продовжують! Головним суддею цього заходу була людина, що тоді збирала скло. На жаль, нашого директора ДЮСШ і тренера І.Жаркова вигнали з поля за те, що він не був згоден з суддівством. Наші діти грали з дуже сильною командою Краматорська “Авангард” та вели 3:1! Зараз на “Авангард” покладають великі сподівання. Їх підготовча школа має все — базу тренування, гроші (не так, як у наших — батьківські, та невеличких спонсорів). Вони не пасуть задніх, а тут якась районна ДЮСШ має претендувати на перемогу. Нам дали зрозуміти, що рухатися вперед нам не дадуть! Після вилучення тренера та коли краматорчани зрівняли рахунок на 3:3, Ігор Жарков зібрав команду та відмовився виконувати заключні пенальті. Ситуація була вкрай напружена, тому треба її вирішувати на рівні області. Тому що це буде тепер постійно! Я не розумію — чому вони так себе ведуть. Бо наша ДЮСШ, яка не має спортивної бази, тренується як може, дає великі результати - “закриває дірки” обласній спорторганізації “Колос”. Їм не сподобалося, що ми подали апеляцію та боремося за несправедливе присудження поразки (“Провінція” про це писала - “Большая грязь маленького футбола” від 29.11.2018 — авт.). Тренер у відчаї. Але здатися, зійти з “тропи” буде поразкою честі! Ми намагаємося робити все, що можемо — вишукуємо місця, де прийняти людей, провести змагання, але це (думаю, то є заздрість) не дає можливості розвиватися сільському футболу!”.

Голова Костянтинівської районної ради О.Оносов не витримав: “Неужели на таком уровне, на детских соревнованиях, такое может происходить? Это крайний цинизм!»

“Зустріч” команди І.Жаркова з великим В.Лобановським.

Ми попросили самого тренера Ігоря Жаркова розповісти про ситуацію:

“Этот конфликт начался с нахождения стекла на поле осенью. Мы пытались донести федерации наши реалии и проблемы. Но там не любят когда идут против системы. Решение контрольно-дисциплинарного комитета Федерации футбола области, тогда, напомню, было засчитать нам поражение. Федерация не ожидала что мы осмелимся подать апелляцию. Но мы обратились к юристу и сделали это. Родители написали письмо на голову федерации футбола области нардепа Максима Ефимова и передали в его приемную (он также президент ФК «Авангард»).

Тогда спор мы выиграли, но, как говорят, попали в оппозицию к федерации футбола. После этого возникало много моментов - где нас «культурно игнорировали». Ну и, понятно, начали слегка присаживать по судейству. Система областного футбола, которую сейчас пытаются построить, такая: все должны работать уже не на центр спортивного резерва, который находится в Бахмуте, а на «Авангард» и его спортакадемию в Краматорске! Имеется ввиду отдавать туда всех ведущих в области игроков и т.д. Ведь «Авангард» вышел в большой футбол и выступает в первой лиге.

Но как мы можем конкурировать с такой серьезной базой, продолжением — взрослой командой мастеров? Однако, с их детской командой мы выступаем успешно. За что и «попадаем». И в той игре судьи принимали непонятные решения, например, не засчитали руку в штрафной «Авангарда», я начал возмущаться, без мата, но довольно эмоционально. Под шумок подошел инспектор игры от федерации В.Мельников.

Ну и они удалили меня за пределы зала. Кстати, при 3:2, гол мы получили снова со штрафного. Бить серию пенальти после финального свистка мы отказались и уехали домой. Понимаю, что со спортивной точки зрения это не верный шаг, ведь нужно бороться до конца. Но с другой стороны, нужно поднимать эти вопросы! Когда уходили, понятно, было много высказано эмоционально, что «подлабузники» Авангарда и т. п. Теперь, естественно, федерация в ярости. Они говорили, что хотят меня вообще уволить, но у них нет таких полномочий!

Наверное, дисквалифицируют на какое-то количество игр, может надолго... За меня заступается руководство района, также областной «Колос» поддерживает. Сейчас нужно делать выводы и стоять на своем! Жаль, что у нас нет видео, чтобы оспаривать такие решения. А так мы всегда будем виноватыми!”.

До речі, 2 квітня І.Жарков та його “Колос” їдуть у м.Городенька на Франківщину на фінальний етап Чемпіонату України з футзалу по АПК “Колос”-2008-2009 р.н. З 3 квітня стартує друге коло Чемпіонату області з футболу, але свого поля, де приймати гостей, поки немає. Але в календарі вже є дата - 14 квітня, коли це вже треба зробити. Приходьте! Давайте зробимо цей день особливим Днем відродження костянтинівського футболу!

А поки що навчально-тренувальний процес хлопці проводять на тому, що залишилося від стадіону “Автоскло” у парку Ювілейному. Де почалися роботи по його реанімації. Залучайтеся! Поява своєї бази — головне завдання та мета команди Жаркова.

В.Березін