Доторкнулися до святині

20 листопада група школярів, переможців історико-літературного конкурсу «Пам’ятаємо своє коріння» разом з оргкомітетом, відвідала Національний заповідник-острів «Хортиця» в Запоріжжі. Більшість перший раз опинилася на цьому найбільшому острові на Дніпрі, що входить до найвідоміших міст України.

Спочатку пірнули у козацьку  давнину (музей історії запорозького козацтва), що охоплює час від палеоліту до ХІХ століття.  Цікаве, що стіни та гранітні пластини створюють враження, ніби ми рухалися печерою, в якої розташовано мовчазні реліквії різних ер та епох, які були зібрані тут - на хортицькому довкіллі.

Потім занурилися у історико-культурний комплекс „Запорізька Січ”, що є просто неба з  чудовим краєвидом на Дніпрогес, скелі та острови, що нагадують колишні грізні Дніпрові пороги. Заглянули у церкву Покрови пресвятої Богородиці, стилізовані хати запорожців різного життєвого рівня та часів.  

Треба сказати, що екскурсію для нас проводили, коли заповідник вже закривався. Але керівництво, коли дізналось, що ми з Донеччини, приїхало приторкнутися до коріння, допомогло все організувати, причому безкоштовно.  

Почалася і закінчилася поїздка з молитви, яку всі учасники читали разом з отцем Віталієм. Першу молитву (на дорогу) читали в автобусі, а фінальну – у величезному храмі в Запоріжжі. Де всі разом заспівали: «Боже великий, єдиний, нам Україну храни, волі і світу промінням ти її осіни…».

Сподіваємось, що кожен з учнів-учасників висловить свої враження, щоб всі костянтинівці змогли відчути дух козацької Хортиці, яка в часі така далека, а географічно така близька.
Всіх, хто бажає долучитися до організації заходів по українізації Донбасу, просимо звертатися по телефону: 0679724486.

В.Березін.