Коли вертеп стріляє!

НАШІ приїхали — перше, що захотілося сказати, коли в Центрі ГФ “Гайдамаки” (що біля скверу афганців) з’явилися ці молодяки. Особливо, коли вийшла група в однострої УПА з імітованими автоматами.

Але ж тут у нас були націоналісти (згадайте війська УНР, де був дебальчанин Сосюра), були УПА (з нами спілкувався “УПА на Донбасі 1942-43 р.р.”, вже померлий, Євген Стахів), а ще тут цвинтарі переповнені могилами повстанців, якім було заборонено повертатися додому — на Західну.

А ще НАШІ, тому що дух УПА зараз тут, поряд, на Донеччині — боронить в окопах Україну.

Вони грали Повстанський вертеп: “Та бірем за зброю, та все кулеметну, та й жінем з країни ворогів проклятих. ОЙ РАДУЙСЯ ЗЕМЛЕ — ТВІЙ НАРОД ВІДРОДИВСЯ!!!”, показували, як народжується Христос, як звільняється з кайданів, вбиває Сталіна та його режим Україна. До речі, повстанські колядки для вертепу - автентичні, написані 100 років тому в криївках.
Ми попросили сказати пару слів читачам “Провінції” одного з організаторів вертепу, керівника інформаційного центру Молодіжного націоналістичного конгресу Ольгу Сидій:

“Ви бачите справжніх, не спотворених російською пропагандою молодих націоналістів з Тернопіля, Львова, Києва ті іншої України. Ми вперше відвідали Донеччину, їздимо по військовим частинам, громадським організаціям — відчуваємо попит. Всі звикли, що вертеп, це християнська річ, від церкви до церкви, від хатини до хатини люди несуть звістку про Христа. Наш вертеп взяв за основу християнський сюжет — ангели, пастушки, але втіленням зла є СТАЛІН І РАДЯНСЬКА ВЛАДА! А втіленням добра — образ УКРАЇНИ, наших цінностей та традицій. Сюжет створено в 20-му сторіччі, коли українські повстанці своєю силою, своїм духом, кров’ю, стверджують не тільки Христа, але й Україну! Україна перемагає це зло. І це актуально, оскільки ми боремося з одним й тім же ворогом вже 3 сторіччя! Кожен з нас в цій війні є воїном, неважливе — на фронті, в інформаційному, культурному, підприємницькому просторі. Ми раді вас бачити і готові приїжджати. Запрошуйте!!!”.

В.Березін