Наші немовля “народилися” у львівських вишиванках

Дуже цікава благодійна подія сталася в нашому місті, яка залишилися поза увагою ЗМІ (тож зробили не всілякі Фонди та партії!). Делегація Клубу успішних жінок України під керівництвом депутата Краматорської міськради Л.Кісліциної відвідала роддом Костянтинівки та подарувала породіллям маленькі вишиваночки для їх немовлят.

Але це була не випадкова акція, а неймовірна в сенсі об’єднання нашої країни дійство, яке учасники Клубу роблять вже декілька років - "ВИШИВАНКА ДЛЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ". Вони “зшивають Україну” обміном: зроблені у Львові вишиванки дарують малюкам на Донеччині, і навпаки — зроблені у нас отримують галицькі немовлята.

“Ми вважаємо цю акцію дуже глибокою по своєму змісту, - розповіла нам Л.Кісліцина. - Тому що перша вишиванка для малюків - це зародження традицій в українських родинах”.

Але, на думку Лілії Петрівни, такі візити дали привід знову підняти тему реконструкції перинатальних закладів Донеччини. Вона поділилася тим, що побачила у нас: “Хоча ремонт Костянтинівського пологового будинку, як ми знаємо, затягнувся, результат справляє приємне враження. Будівля утеплена та зовні виглядає сучасно. Кардинально змінилася вона і всередині: нові комунікації, оснащення, комфортні операційні, палати на одну пацієнтку… Рада за персонал лікарні, за всіх, хто буде тут народжувати та приходити у світ! Сподіваюся, прекрасні умови для пологів згодом відіб’ються на народжуваності. Зараз вона, на жаль, падає. Краматорськ навпаки контрастує з сусідом. Тут приймають у рази більше пологів, ніж у Костянтинівці, але в зацвілих стінах, жахливої будівлі. Але знаю одне, наші чудові лікарі, майбутні мами та діточки заслуговують, щоб за них боротися. Хочу побажати всім матусям і малюкам здоров’я, міцного імунітету, щастя, любові та добра! Нехай ці перші в житті вишиванки оберігають вас і наступні покоління ваших родин!».

Приймав делегацію Клубу у Костянтинівському роддомі лікар О.Шишимарев, який висловив жінкам від медиків слова подяки. А одна з породіль, чоловік якої служить у ООС, сказала: “Це дуже приємно. Ця традиція для нашої родини тепер залишиться на все життя!”.

Додамо, що вишиванки Донеччини, які подарували на Галичині, з’явилися завдяки громадським організаціям “КУЖ” та “СМАРТА”, а ті, що подарували нам львівяни були зроблені майстрами сімейної компанії «Сварга».

До речі, ініціатор цієї акції, голова ради Клубу успішних жінок України - львівянка Надія Гаталяк, коли узнала, що “Провінція” готує публікацію про вишиванки, попросила згадати цитату відомого мітрополіта А.Шептицького: “Між Сходом і Заходом немає поділу, є поділ між тими, хто любить і не любить Україну...”.

В.Березін