Надія, ми з тобою!

11 травня по всій Україні були проведені заходи протесту проти незаконного утримання у полоні в Москві Надії Савченко. Вони були присвячені дню її народження.

На Донеччині українські активісти вирішили збиратися біля монументів-літаків у Слов’янську, Краматорську та Артемівську.

Але, у зв’язку з тим, що в Костянтинівці таких літаків немає, активісти прийняли рішення зібратися біля костянтинівської ракети на перехресті  вулиць Леваневського та Ціолковського.

Ця акція мала назву: «Приведення знаку «Ракета» в Костянтинівці до порядку».
За допомогою пересувної вежі хлопці підняли та закріпили на шпилі державний прапор, а поряд, на бутафорській ракеті написали «ВОЛЮ – НАДІЇ!!!» та намалювали тризуб.

Тепер наше місто має цілу ракету, що символізує боротьбу мужньої Надії Савченко за волю.

На імпровізованому мітингу виступив теж в'язень російських терористів Ярослав Маланчук (70 днів в неволі). Він сказав, що це дуже символічно, що активісти зібралися біля ракети, бо тут неподалік, у квітні 2014 року його схопили. Він разом з Артемом Попіком були перші полонені. Артема через місяць поміняли, а Ярослав відсидів до звільнення ВСУ. Ярослав Богданович вважає, що з Надією російське керівництво коїть таке ж безладдя, яке з ним робили терористи, коли йому було пред'явлено звинувачення по неіснуючій 58-й статті (антирадянська діяльність!?). Росіяне і тутешні терористи можуть кинути за грати кого завгодно – таке у них «правосуддя». «Ми вважаємо це абсурдом і закликаємо Путлєра звільнити нашу українську героїню», - сказав Я.Маланчук.

«З днем народження, Надія! Ти – сама Україна!» - вигукували учасники акції.

Багато, хто проїжджав поряд, підтримували мітинг сиренами.

До речі, для деяких костянтинівців стало відкриттям те, що у місті взагалі є ракета. Тобто, цей захід ще й допомагає більше узнати, який у нас цікавий український край.

В.Березін.