И.В. Бредихин

Про таке

Як не порівнюй дві монархії на зламі віків і епох (та двох монархів Миколу ІІ та Леопольда ІІ — російського і бельгійського) - треба визнати, бельгійцям дуже пофартило. По-перше, Леопольд був хоча і ласий до грошей, безпринципний у засобах свого власного збагачення, та він дурнем не був.
/ /
В кінці сторіччя ХІХ — на початку ХХ сторіччя на сантуринівських заводах майбутньої Костянтинівки зіткнулися дві цивілізації: європейська та російська. Як нам їх порівнювати?
/ /
Десь понад місяць тому мені сталося побувати на Новоселівському кладовищі. На цвинтарі зустрів ще одного костянтинівського краєзнавця — Миколу Сєрова. Це він вказав на незадовільний стан, в якому знаходиться поховання листопада 1974 року, могила Почесного громадянина нашого міста, Васюшкіна Петра Костянтиновича.
/ /
31 марта 1917 года в Россию из эмиграции возвратился Георгий Плеханов. На Финляндском вокзале приехавшего Плеханова ждала более чем скромная встреча. Меньшевики, ставшие после победы Февральской революции одной из правящих партий, руководящих ролей ему не предлагали.
/ /
У 1939 році, 1 вересня Німеччина та її союзник Словаччина нападають на Польщу. 3 вересня Велика Британія та Франція оголошують війну агресору. Друга світова приходить до Європи. При переході у наступ, союзники відтісняли б нацистську Німеччину за Рейн і надалі майже унеможливлювали б життя Гітлеру.
/ /
Знайшов в Інтернеті “Альбом з історії В.К.П.(б) під загальною редакцією директора Музею Революції Союзу РСР С.І. Міцкевича складений науковими співробітниками музею”. Альбом виданий самим Музеєм Революції у Москві у 1926 році. В альбомі є фотографія, яка називається “С.-Д. фракція 2-ї Державної Думи”.
/ /
24 серпня 1939 р. Варшава з газет та радіоповідомлень узнала про договір між Гітлером та Сталіним. Організатор УПА “Поліська Січ” Тарас Бульба-Боровець в цей час знаходився саме у Варшаві. У спогадах він описує ситуацію, яка склалася у Польщі напередодні війни: “Паніка на біржі, на товаровому ринку.
/ /
З радянською символікою вшанування взяття Рейхстагу в Берліні в травні 1945 можна порівняти американську символіку підняття прапору над горою Сурібаті у лютому 1945 на японському острові Іводзіма.
/ /
Війни закінчуються не тільки мирними угодами, територіальними поступками і т.і., але ще і “Прапорами перемоги”, які здіймають над столицею переможеного ворога, чи панівною горою поля бою. Друга світова в Європі закінчилася 1 травня в захопленому Берліні. Саме 1 травня “Прапор перемоги” був встановлений над Рейхстагом.
/ /
Насправді правдиве історичне дослідження на тему українського внеску у другу світову війну ще не написане. І чи буде воно зроблене найближчим часом? Дуже багато різновекторних політичних державних замовлень та зацікавленостей в українському питанні переплетено.
/ /
В 2011 году в мировом прокате вышел воистину пророческий фильм знаменитого режиссера Стивена Содерберга о глобальной вирусной пандемии «Заражение». Мэтт Деймон в главной роли: паника в США, десятки миллионов жертв пандемии, а главное ощущение, что фильм о современном мире, охваченном пандемией коронавируса.
/ /
Лидером по смертности от COVID-19 является Италия. Там умерло более 10% от общего количества зарегистрированных случаев – 11 591 человек из 101 739. Выздоровели в Италии 14 620 человек. Гибель медперсонала уже составила 63 человека.
/ /
Наиболее вероятной версией возникновения Covid-19 мне представляется следующая. В конце 2019 года в Китайской Народной Республике произошла вспышка новой коронавирусной инфекции с эпицентром в городе Ухань (провинция Хубэй). Сами китайцы поначалу посчитали вспышку природной по причинам возникновения.
/ /
У першій частині статті (дивись №2 “Провінції” від 8 січня 2020 р.) ми почали з аналізу загальних обставин, в яких розпочалас
/ /
Порівнювати де Голля, найвизначнішого політика Франції ХХ сторіччя, та нашого президента, це, як порівнювати сучасне французське “Пежо”, та отого саморобного самоката, хай його і зробили в Кривому Розі з любов'ю. Але є одна цікава опція, саме вона нас і цікавить, саме на неї і звернемо увагу.
/ /
Новогоднее Стихотворение А.Фарбера
/ /
Кожна нація має свою соціальну історію, притаманний тільки їй соціальний досвід. Тому французькі протестувальники обожнюють ходити по багатих кварталах та палити авто своїх більш заможніших громадян. Німцю це і в голову не спаде. А французів охороняє поліція. Іноді вони і вітрини розкішних бутиків б'ють.
/ /
У розвалі Радянського Союзу свою роль відіграв режим секретності. Секретили все від усіх. У першу чергу секретили від своїх власних громадян свої власні недоліки. Секретили своє власне відставання від розвинутих держав світу. Секретили примітивний рівень мислення своїх лідерів.
/ /
Історія не має умовного відтінку, умовного відмінювання. Але історія Костянтинівки могла би скластися трошки по-іншому.
/ /
Залягання вугілля в донецькому басейні займають велетенську площу. До революції її оцінювали у 15.000 кв. верст. Вони тягнуться зі сходу на захід полосою в 50 верст. Ця полоса розщеплюється на заході на три відроги, один з яких йде вздовж Кривого Торця, захоплюючи Костянтинівку.
/ /