И.В. Бредихин

Про таке

В суботу, 20 лютого 2021 року, довелось побувати в Краматорську в ПКіТ “НКМЗ” на чудовій виставі Донецького академічного обласного драматичного театру “MAIDAN INFERNO”, присвяченої вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні.
/ /
У 1996 році я кілька місяців відпрацював в аналітичному відділі на 1 каналі російського телебачення — ОРТ. Початок був вдалим, тому я отримав цікаву пропозицію: “Ігорьок, тут починається нова тема - “Наш газовий наступ на Європу”. Якщо посадити їх на газову іглу, то це буде наше (російське) захоплення Європи.
/ /
Приблизно два тижні тому, 6 січня в Капітолій США увірвався різношерстий натовп прибічників Трампа з адептів теорії змови QAnon, ультраправих, блогерів і борців з фальсифікаціями на виборах (доказів яких, здається, немає і не буде).
/ /
Питання: “Що це було?”- не залишає мене в спокої. Олександр Пушкін колись написав: “Страшний російський бунт. Безглуздий і нещадний”. 6 січня 2021 року в Америці світ побачив бунт американський. Такий же безглуздий, як і російський за часів Пушкіна.
/ /
В ночах новорічних та різдвяних свят кількість примарних істот збільшується понаднормово.
/ /
15 липня 1941 року британський генерал від літератури — голова лондонського ПЕН-клубу Герберт Уеллс написав листа московському генералу від літератури (офіційно — бригадному комісару) — Голові Спілки письменників СРСР Олександру Фадєєву.
/ /
У лютому 1917 року в Російській імперії відбувається (починається) буржуазна революція. Досвід 1905 року стає тоді у пригоді. Так, Радянська робітнича влада, винайдена в революції 1905 року, встановлює у 1917 році  в країні двовладдя, коли радянська влада існує поруч з старою буржуазною владою на чолі з Тимчасовим урядом.
/ /
Були часи, коли війна сама себе годувала. Олександр Македонський дійшов зі своїм військом до Індії, але де б не був, його військо саме себе забезпечувало всім необхідним за рахунок пограбування місцевого населення. Як казали і через тисячу років після античної епохи: “Війна сама себе годує”.
/ /
У січні 1896 року В.І. Ленін починає працювати над книгою “Розвиток капіталізму в Росії”. У квітні 1899 року книга виходить. Таким чином, ми бачимо, що час праці Леніна над книгою співпадає з початком індустріального капіталістичного розвитку тієї території, яка пізніше стане нашим містом — Костянтинівкою.
/ /
Як не порівнюй дві монархії на зламі віків і епох (та двох монархів Миколу ІІ та Леопольда ІІ — російського і бельгійського) - треба визнати, бельгійцям дуже пофартило. По-перше, Леопольд був хоча і ласий до грошей, безпринципний у засобах свого власного збагачення, та він дурнем не був.
/ /
В кінці сторіччя ХІХ — на початку ХХ сторіччя на сантуринівських заводах майбутньої Костянтинівки зіткнулися дві цивілізації: європейська та російська. Як нам їх порівнювати?
/ /
Десь понад місяць тому мені сталося побувати на Новоселівському кладовищі. На цвинтарі зустрів ще одного костянтинівського краєзнавця — Миколу Сєрова. Це він вказав на незадовільний стан, в якому знаходиться поховання листопада 1974 року, могила Почесного громадянина нашого міста, Васюшкіна Петра Костянтиновича.
/ /
31 марта 1917 года в Россию из эмиграции возвратился Георгий Плеханов. На Финляндском вокзале приехавшего Плеханова ждала более чем скромная встреча. Меньшевики, ставшие после победы Февральской революции одной из правящих партий, руководящих ролей ему не предлагали.
/ /
У 1939 році, 1 вересня Німеччина та її союзник Словаччина нападають на Польщу. 3 вересня Велика Британія та Франція оголошують війну агресору. Друга світова приходить до Європи. При переході у наступ, союзники відтісняли б нацистську Німеччину за Рейн і надалі майже унеможливлювали б життя Гітлеру.
/ /
Знайшов в Інтернеті “Альбом з історії В.К.П.(б) під загальною редакцією директора Музею Революції Союзу РСР С.І. Міцкевича складений науковими співробітниками музею”. Альбом виданий самим Музеєм Революції у Москві у 1926 році. В альбомі є фотографія, яка називається “С.-Д. фракція 2-ї Державної Думи”.
/ /
24 серпня 1939 р. Варшава з газет та радіоповідомлень узнала про договір між Гітлером та Сталіним. Організатор УПА “Поліська Січ” Тарас Бульба-Боровець в цей час знаходився саме у Варшаві. У спогадах він описує ситуацію, яка склалася у Польщі напередодні війни: “Паніка на біржі, на товаровому ринку.
/ /
З радянською символікою вшанування взяття Рейхстагу в Берліні в травні 1945 можна порівняти американську символіку підняття прапору над горою Сурібаті у лютому 1945 на японському острові Іводзіма.
/ /
Війни закінчуються не тільки мирними угодами, територіальними поступками і т.і., але ще і “Прапорами перемоги”, які здіймають над столицею переможеного ворога, чи панівною горою поля бою. Друга світова в Європі закінчилася 1 травня в захопленому Берліні. Саме 1 травня “Прапор перемоги” був встановлений над Рейхстагом.
/ /
Насправді правдиве історичне дослідження на тему українського внеску у другу світову війну ще не написане. І чи буде воно зроблене найближчим часом? Дуже багато різновекторних політичних державних замовлень та зацікавленостей в українському питанні переплетено.
/ /
В 2011 году в мировом прокате вышел воистину пророческий фильм знаменитого режиссера Стивена Содерберга о глобальной вирусной пандемии «Заражение». Мэтт Деймон в главной роли: паника в США, десятки миллионов жертв пандемии, а главное ощущение, что фильм о современном мире, охваченном пандемией коронавируса.
/ /