Староста спасала людей на БТР

На апаратній нараді в Костянтинівській держрайадміністрації голова КДРА Н.Вініченко зупинилася на подробицях надзвичайній ситуації в Старо Миколаївці:

Після обстрілів села та влучення в склад боєприпасів, снаряди почали детонувати та розлітатися на декілька кілометрів. Ситуація була дуже складна та загрозлива для життя. Але вдало спрацювали і служба надзвичайних ситуацій і військові. Мій перший заступник О.Ісаков (я була у відрядженні у Києві) з командою вже на 6 ранку був на місці. Все необхідне зробили. Також ми вдячні керівництву Костянтинівки, яке було готове прийняти населення, працівникам освіти та медицини, всім керівникам нашої адміністрації, керівництву Іллінівської сільради.  

Але є спочатку було незрозуміле, що відбувається. Потім всі підїзди були перекриті. Потім стали хоч деяких керівників пропускати. Староста Старо Миколаївки Олена Вікторівна Іванова разом з військовими поїхала на бронетранспортері по домам, запрошувала евакуювати дорослих та дітей. 11 дітей і 9 дорослих дали згоду. Було страшно, коли кожну хвилину поряд розриваються та хаотичне розлітаються багато снарядів. Ситуація не контрольована. Але водії автобусів мужньо, без касок та бронежилетів відвозили людей до гуртожитку сільгосптехнікуму. Там чекали, організували повноцінне харчування та нічліг.   

Начебто вже після обіду все втихло. В селі багато було військових, піротехніків, сучасної спецтехніки. Технікум їх теж прийняв і ми зробили все, що потрібно.

В ранці наступного дня ми повернули людей додому.

Особливе хочу відмітити роль в цій роботі голови Іллінівської ОТГ В.Марінича, його керівників та підрозділів. Т ж було на їх території. Всі разом гарно спрацювали.

Знаєте, саме в ці хвилини ми відчуваємо, що ми всі єдині – і місто, і район, і іллінівка. І військові показали клас на сучасній техніці.

На щастя ніхто не загинув і не постраждав. Пощастило, що перші прильоти були не сховатися доліт, переліт, а потім влучило в склад. Військові встигли сховатися в бліндажах.

Зараз всі грамотно проводять заходи по розмінуванню. Ще деякі частини села для мешканців недоступні. Але ближчим часом все буде в нормі.

Сподіваюсь, що таких випадків у нас більше не буде.

Але таким чином свято останнього дзвоника в районі було спаплюжено. На території Іллінівської ОТГ лише Іллінівська школа провела це свято. Бо залишалася загроза життю дітям та дорослим.

В іншій частині району останні дзвоники провели, але у стислому режимі.