Рятувальники просять: “Рятуйте гідранти!“

Однією з проблем у місті, що впливає на пожежну безпеку, є стан протипожежного водопостачання. Так, станом на 20 травня 2006 р. з 297 пожежних гідрантів в технічно-несправному стані знаходяться 45,8%. Крім того, 73,1% протипожежних вододжерел не забезпечені відповідними покажчиками місць їх розташування.

Проведеними у квітні-травні 2006 року перевірками технічного стану зовнішніх протипожежних вододжерел, розташованих на території міста, вивченням роботи Костянтинівського Торецького районного виробничого управління водоканалізаційного господарства (ТРВУВКГ), встановлено, що за останні чотири роки ремонт пожежних гідрантів, практично, не проводився, хоча більшість несправних протипожежних вододжерел не потребують великих матеріальних витрат (очищення люків від ґрунту та сміття, зміщення перекриттів колодязів, заміна штоків гідрантів, профілактичне обслуговування тощо). Проводиться демонтування ПГ без узгодження з керівництвом міського управління ГУ МНС України в Донецькій області. Керівництвом ТРВУВКГ бригади для ремонту несправних пожежних гідрантів цілеспрямовано не направляються, ігноруються приписи та інформації Костянтинівського міського управління ГУ МНС України в Донецькій області про незадовільний стан протипожежного водопостачання, начальник управління Христинець В.Г. відмовляється підписувати необхідні документи.  Крім того, ТРВУВКГ взяті на свій баланс не всі пожежні гідранти, які знаходяться на водяних мережах їхньої відомчої приналежності (Костянтинівський район).

Такий незадовільний технічний стан зовнішнього протипожежного водопостачання край негативно впливає на успіх гасіння пожеж та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, ставить під загрозу своєчасність та якість проведення пожежно-рятувальних робіт, приклади яких не одиничні. Тільки за п’ять місяців 2006 року на території Донецької області сталося більше 2-х тисяч пожеж, на яких загинуло 334 чоловік, з яких 9 дітей.

В.Ковбаса, в.о. начальника Костянтинівського міського управління ГУ МНС України в Донецькій області, капітан вн. сл.