«Я Волноваха, я Констянтинівка, я Донбас»

У неділю, 18 січня, в Україні, а також у багатьох містах світу пройшли марші пам'яті жертв обстрілу у Волновасі. Зокрема, на Донеччині найбільш чисельні заходи були у Краматорську, Слов’янськ та Маріуполі. Там громадськість та влада організували багаточисельні ходи пам'яті жертв терору. Люди запалювали свічки, ставали на коліна, молилися, виступали на мітингах. І скрізь в руках учасники тримали зображення символу події – «автобус смерті» та надписи на українській, французькій та інших мовах: «Я Волноваха», «Я Горлівка», «Я Донецьк», «Я Дружківка», «Я Донбас», «Я Україна».

Порівняно з іншими містами Донбасу, ініціатива костінтинівських організаторів акції "Я Волноваха" була неймовірно сміливим вчинком. Бо ж влада відсторонилася, заховалася за громадськістю. Тому ініціатором зъявилась громадська організація Центр громадського контролю та захисту, а організатором та ведучим - директор ЦДЮТ М.Байрачна.

Біля 70 учасників акції, серед яких було багато молоді, прийшли з плакатами та державними прапорами. Збирали підписи під зверненням до Президента, читали вірши, співали пісні, хлопець-переселенець з Донецька виконав свій дуже емоційний реп:

Что же творится у нас здесь, рядом,
Когда люди гибнут под этим градом.
Будь ты украинец, чистый или нет,
Ты должен дать свой, украинский ответ...

Отець Віталій пом’янув молитвою всіх, хто став жертвою цієї кровавої війни: «Щоб Господь дав мирне небо та прощення гріхів, щоб ми вчилися на цих гірких уроках, що життя є найціннішим, що є у людини.  А кров пролита стала посівом миру, розуміння, а не злоби і ненависті…».

В кінці всі разом заспівали гімн.

В.Березін.