Деякі уривки з деякої прес-дискусії

Я, як журналіст “Провінції”, заздалегідь відправив таке питання голові ВЦА П.Кириленко на заявлену Донецькою обладміністрацією онлайн прес-дискусію “Влада та журналісти: через діалог до порозуміння”: “За результатами роботи П. Жебрівського на Донеччині, у 2019 році за антиукраїнські сили проголосувало більше половини виборців. Здається, на цих виборах буде ще гірше. Невже ви не розумієте, що це головний показник роботи обласної військово-цивільної адміністрації?”.

На що Павло Олександрович відповів у прямому етері: “Думаю, не варто робити такі висновки. Це місцеві вибори і немає потреби порівнювати їх з парламентськими та президентськими. За державною вертикаллю головне, щоб вибори проходили чесно, без вкидів та брудних технологій.

Звичайно, ми серйозно працюємо над безпекою на виборах. І скільки б хтось не чекав, щоб розкачати ситуацію, зірвати вибори на дільницях чи сфальсифікувати, ми зробимо все можливе, щоб такого не сталося. Буду особисто контролювати. Щодо результатів нашої роботи — ми робимо все правильно і чесно. Коментувати не буду — мешканці вирішують і голосують. Я ж не можу у чужу свідомість вкладати свою, свій рівень і свою любов до своєї країни. Люди самі обирають політичну силу. Ми повинні надати їм право вільного вибору. А зривів ми не допустимо. У нас достатньо сильних хлопців серед правоохоронців, щоб це забезпечити”.

Ця відповідь найточніше показує реальну ситуацію — "Я ж не можу у чужу свідомість вкладати свою, свій рівень і свою любов до своєї країни".

Насправді — чи є у таких держслужбовців чітке розуміння — яка українська Донеччина? Не відчуття, а знання — де тут були запорізькі козаки, де і хто часів УНР, кого викосили репресіями, як ОУН тут став підніматися при німцях, як життя віддавали шестидестники, що тут було під час РУХу, де тут були місцеві Майдани???

Якщо у них це не утрамбовано, то що говорити про інших? Оце й відповідь на питання — чи можна було зменшити кількість антиукраїнських людей. З СЕБЕ ТРЕБА ПОЧИНАТИ!!

В.Березін