10 порад про те, як побудувати позитивні стосунки з дитиною

Наснага
  1. Приділяйте дитині особливий час. Приділіть дитині хоча б 10 хвилин свого індивідуального часу, коли ваша увага буде повністю посвячена лише їй, і вона про це знатиме. Дітям важливе спілкування з батьками.

  2. Контролюйте свої емоції. Погані оцінки в школі, істерика, відмова вечеряти? Перш ніж спілкуватись з дитиною навіть в таких ситуаціях, вам потрібно заспокоїтись. Лише коли ви глибоко вдихнете і повільно видихнете, заспокоїтесь, тоді зможете адекватно реагувати на будь-яку ситуацію, як досвідчені батьки.

  3. Спілкуйтесь з дитиною, коли ви встановлюєте обмеження. Підійдіть до дитини, опустіться на рівень її очей і подивіться, чим вона зайнята. Виразіть свій позитив щодо її роботи, спокійним повільним голосом нагадайте, що їй необхідно зробити. Якщо ви будете розмовляти з дитиною спокійно, шанси на те, що дитина буде вас слухати, дуже великі.

  4. Довіряйте власній дитині. У кожного свій шлях розвитку. Займіть позицію спостерігача і приймайте участь тільки тоді, коли дитині дійсно потрібна допомога.

  5. Дозвольте дитині поплакати. Бути батьками означає, що ви допомагаєте дітям справлятися з емоціями. Якщо ви бачите, що ваша дитина заводиться й починає проявляти агресивність, у першу чергу вам слід заспокоїтись самим і тільки потім згадати про співчуття та емпатію.

  6. Розвивайте дитину з повагою. Кожна дитина здатна зробити власний вибір. Їй має подобатись те, чим вона займається.

  7. Допоможіть дитині навчитись самодисципліні. Якщо дитина хоче чогось досягти, то повинна докласти власних зусиль. Якщо не виходить, підбадьорте, нехай вона спробує вирішити поставлене завдання самостійно.

  8. Навчайте дитину власним прикладом. Дитина постійно слідкує і вивчає поведінку оточуючих. Приділіть час, щоб контролювати власну поведінку, адже діти її наслідують і поводяться подібно.

  9. Будьте сильними в очах дитини. Якщо трапилось щось жахливе, не панікуйте, не кричіть та не сваріться. Вгамуйтесь та разом з дитиною знайдіть вирішення проблеми, що виникла.

  10. Не підкупайте, а винагороджуйте. Намагання підкупити дитину дадуть їй можливість зрозуміти: щоб щось отримати, треба погано поводитися. Винагороджуйте за гарну поведінку нематеріальним заохоченням, таким як читання на ніч улюбленої книги.

 

Отримати допомогу та рекомендації щодо позитивного виховання дітей ви можете у спеціалістів мобільних бригад БФ «Наснага». Психологи, юрист та соціальні працівники регулярно проводять консультації та групи з цього питання для мешканців Костянтинівки, Олексієво-Дружківки та Горняка.

Подробиці про графік приїздів та про місце проведення занять і консультацій ви можете дізнатися за тел.: +38050 215 61 32 з 11:00 до 19:00 без вихідних.

Цей документ був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу через International Alert. Зміст цього документу є виключно відповідальністю БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «НАСНАГА», і в жодному разі не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.