Наша история

Про таке

«Вже не тихо навколо Тихого…», — написав донецький поет Юрій Доценко. Так, тепер у нас в місті одна з головних вулиць носить ім’я Олексія (Олекси) Івановича Тихого, на стендах в музеї та бібліотеці матеріали про нашого видатного земляка займають головні місця, по всіх школах проводяться читання.
/ /
Січень 1 — День народження Степана Бандери. 6 — День народження поетів донеччан В.Стуса, В.Сосюри, кінорежисера Л.Шепітько. 14 — 115 років з дня народження в Костянтинівці письменники розстріляного відродження В.Гайворонського.
/ /
В ночах новорічних та різдвяних свят кількість примарних істот збільшується понаднормово.
/ /
Традиції - понад усе, а популяризація наукових досягнень – свята справа, тому ми пропонуємо громаді невеличкий звіт з тим позитивним, що відбулося останнім часом у науковому житті регіону Костянтинівки.
/ /
15 липня 1941 року британський генерал від літератури — голова лондонського ПЕН-клубу Герберт Уеллс написав листа московському генералу від літератури (офіційно — бригадному комісару) — Голові Спілки письменників СРСР Олександру Фадєєву.
/ /
Это письмо заставила написать статья в в газете «Провинция» «Самий сумний день на самому сумному кладовищі» о
/ /
I. Торгівля віднині може відбуватись тільки на торговельній площі, яка знаходиться між вулицями 9 та 11. На вулицях торгівля заборонена. 2. Торгівля може відбуватись ЩОДЕННО В ЧАСИ 3 7 ДО 11 г.: особи, які не будуть дотримуватись визначеного часу, будуть найсуворіше покарані, а їх товар буде сконфіскований.
/ /
Спочатку свідчення про Голодомор 32-33 у нашому місті (це для тих, хто вважає, що “тут нічого не було”): “У Костянтинівці було дуже багато голодних людей — обідраних, худих, із впалими очима, які ходили з простягнутими руками і просили їжу. Мій молодший чотирирічний брат запитував: «Бабуся, а звідки беруться старці?
/ /
Редко пишу колонки в газету и даже блоги — возраст берет свое, сами понимаете...
/ /
У лютому 1917 року в Російській імперії відбувається (починається) буржуазна революція. Досвід 1905 року стає тоді у пригоді. Так, Радянська робітнича влада, винайдена в революції 1905 року, встановлює у 1917 році  в країні двовладдя, коли радянська влада існує поруч з старою буржуазною владою на чолі з Тимчасовим урядом.
/ /
Були часи, коли війна сама себе годувала. Олександр Македонський дійшов зі своїм військом до Індії, але де б не був, його військо саме себе забезпечувало всім необхідним за рахунок пограбування місцевого населення. Як казали і через тисячу років після античної епохи: “Війна сама себе годує”.
/ /
У січні 1896 року В.І. Ленін починає працювати над книгою “Розвиток капіталізму в Росії”. У квітні 1899 року книга виходить. Таким чином, ми бачимо, що час праці Леніна над книгою співпадає з початком індустріального капіталістичного розвитку тієї території, яка пізніше стане нашим містом — Костянтинівкою.
/ /
Як не порівнюй дві монархії на зламі віків і епох (та двох монархів Миколу ІІ та Леопольда ІІ — російського і бельгійського) - треба визнати, бельгійцям дуже пофартило. По-перше, Леопольд був хоча і ласий до грошей, безпринципний у засобах свого власного збагачення, та він дурнем не був.
/ /
Афанасій Федорович Кочура (Кочур) народився 18 липня 1905 року в невеликому місті Кролевець Сумської області, який відомий своїм художнім ткацтвом. Як письменник дебютував в 1945 році повістю про боротьбу проти німецьких окупантів «Сім'я Сокорін» ( «Українська література» №12).
/ /