"Герої" іншої держави

 

Тема нагородження російськими відзнаками, орденами та медалями загальноросійської громадської організації «Академия проблем безопасности, обороны и правопорядка» держслужбовців та впливових осіб м. Костянтинівки була вже неодноразово оприлюднена шановній громадськості низкою костянтинівських друкованих видань, зокрема газетами «Знам’я індустрії» та «Костянтинівська нива» в 2007 та 2008 роках. При цьому, журналісти вказаних видань, освітлюючи факти отримання іноземних нагород нашими громадянами не соромились використовувати в сюжетах яркі епітети та інші літературні метафори, високо оцінюючи та схвалюючи здобуті досягнення та позитивні результати в громадсько-політичній діяльності наших керівників, співставляючи вказаних осіб з всесвітньовідомими діячами – першою жінкою космонавтом В.Терешковою, колишнім президентом Л.Кучмою, розробником та головним конструктором автомату Калашникова та іншими, дійсно видатними людьми.

Зате вказані відзнаки не сховаєш до скрині, щоб нащадки побачили досягнення пращурів; ордена, медалі, грамоти, подяки та дипломи потрібно вішати на стіни, і не вдома для родини і для себе, а обов’язково на робочому місці – в кабінеті, щоб бачили посадовці-колеги, конкуренти та бізнесмени, що перед ними не абияка людина, не черговий клерк, а шановний всіма-відомий «Іван Іванович». Діяч з великої літери, керує процеси та надає допомогу не тільки в себе вдома, а й сусідам не цурається надати сприяння.

Так за які ж заслуги перед Вітчизною, або вищезгаданою загальноросійською громадською організацією відзначились представники нашої місцевої влади? За що отримали такі відзнаки та нагороди, як «Мир и дружба», «Честь, Гордость и Слава России», ордена «Петра Великого» та «Святого князя Александра Невского», «Заслуженный деятель науки АБОП» та інші з не менш «голосними» назвами. Не виключено, щоб отримати таку нагороду та призначення з боку всесвітньовідомої організації з недвозначною назвою та внутрішнім статутом, треба дійсно здійснити певний подвиг. Чим же відзначились наші «отцы», чим заслугували такої уваги та пошани ?

Так просто на це питання не надаси відповіді, хто його знає ?

Благо в сучасному світі є певні можливості для простої людини отримати цікавлячи інформацію. Відвідуємо офіційний сайт Генеральної Прокуратури Російської Федерації : http://genproc.gov.ru/news/, та що бачимо стосовно вищезазначеної «АБОП»:

10 грудня 2008 року Верховний Суд РФ, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу по заяві Генерального прокурора РФ про ліквідацію Загальноросійської громадської організації «Академія проблем безпеки, оборони та правопорядку», вирішив заяву задовольнити. Академія ліквідована.

Серед причин ліквідації академії, Верховний Суд РФ виділив наступні факти:

- використання символів та атрибутів державної влади;

- незаконне придбання, збут офіційних документів, що надають права чи звільняють від обов’язків, а також державних нагород Російської Федерації, РСФСР, СССР (ст. 324 КК РФ);

- незаконне використання чужого товарного знаку, знаку обслуговування (ст. 180 КК РФ);

- ухилення від сплати податків (ст. 199 КК РФ);

- підробка, виготовлення, збут підробних документів, державних нагород, штампів, печаток, бланків (ст. 327 КК  РФ);

- використання Державного гербу Російської Федерації на порушення встановлених правил (ст. 17.10 КоАП РФ);

- заснування чи виготовлення знаків, що мають схожу назву чи зовнішню схожість з державними нагородами (ст. 17.11 КоАП РФ);

- незаконне носіння формового одягу зі знаками розрізняння, з символікою державних воєнізованих формувань, організацій, правоохоронних або контролюючих органів (ст. 17.12 КоАП РФ);

- порушення порядку виготовлення, використання, зберігання або знищення бланків, печаток або інших носіїв з відображенням Державного гербу РФ (ст. 19.11 КоАП РФ);

- підробка документів, штампів, печаток чи бланків та їх використання (ст. 19.23 КоАП РФ).

В матеріалах справи АБОП є речові докази, що належать іншій особі – некомерційній організації «Національний комітет громадських нагород» (нагороди, печатки, бланки посвідчень).  Ці докази розглядались судом та були основою судового експерименту.

Згідно експертного висновку Геральдичної ради РФ (geraldika.ru/forum), в нагородах, заснованих Академією, вказані емблеми або емблема федеральних органів виконавчої влади, а частина нагород має назви та зовнішній вигляд, що збігається з назвами та зовнішнім виглядом державних нагород.

         Всього, за даними прокуратури РФ, Академією та Нацкомітетом були засновані 73 нагороди (ордена, медалі, нагрудні знаки).

         Академією надавалися звання «Заслужений діяч науки АБОП», «Заслужений юрист АБОП», з врученням відповідних нагрудних знаків та посвідчень, тоді коли Указом Президента РФ встановлені звання «Заслужений діяч науки», «Заслужений юрист». Зразки дипломів та атестатів мають повну схожість з дипломами та атестатами державного зразка, що не виключає їх використання в якості таких.

         Президент Академії Віктор Шевченко, він же президент Нацкомітета громадських нагород РФ визнаний винним в адміністративному правопорушенні (заснування чи виготовлення знаків, що мають схожу назву чи зовнішню схожість з державними нагородами).

Верховний Суд РФ встановив конфіскувати нагороди, засновані АБОП та Нацкомітетом, а саме: Орден «Великая Победа», Орден «Золотая Звезда», Медаль «Честь, Гордость и Слава России», Орден «Святого князя Александра Невского» 1-3 ступенів, Орден «М.В. Ломоносова», Орден «Н.И. Пирогова», Орден «Петра Великого» 1-3 ступенів, Орден «Дмитрия Донского», Орден «А.М. Горчакова» 1-2 ступеню, Орден «Адмирала Н.Г. Кузнецова», Орден «Меценат России», Медалі «Мир и Дружба», «За укрепление государства российского», Медаль ордена «Великая Победа», Медаль премии «им. Г.К. Жукова», Медаль лауреата премии «им. Немировича-Данченко», Медалі премій «Меценат России» и «Великая Россия. Имена», Медалі премій имені Ю.В. Андропова, Ф. Дзержинского, Н.А. Островского, Петра Великого, А.М. Горчакова, Святого Князя Андрея Невского, М.В. Ломоносова, Н.И. Пирогова та ін.

Виходячи з отриманої рекламної інформації стосовно славнозвісної «АБОП» можемо лише тяжко вдихнути, розвіялись наші сподівання та надії на «сильних мира сего»; чергове дитя піару, джерело відбиття грошей та фіктивний «колосс на глиняных ногах». Зате який вигляд має фіктивний папірець на стіні, розмальований «великими» іменами та регаліями, який робить вплив на просту людину – «рядового обывателя», яка про подібні нагороди чула лише по телебаченню. Певно вона сприйме вказану нагороду як заслуговану, чи насправді так ?

Ось так відбувається становлення впливових осіб, накопичення авторитету і поваги громадян, які сподіваються на порядність народних обранців. Разом з тим, вказаний факт переховування за фіктивними регаліями ніколи не надає дійсної поваги.

Але не будемо робити передчасних підсумків, порядна людина ніколи не буде приховувати своїх помилок, а лише виправить їх і зробить в подальшому певні висновки. Будемо, як і раніше сподіватися на правильне рішення наших керівників; чи варто вихвалятися хибними подяками від сумнівних організацій і установ, або чесно заробляти свій авторитет на своїх вчинках та дієвих результатах…

Форум

Ну что тут удивляться в нашу-то эпоху? Кое-кто прохвесор заслуженный,который два слова не свяжет,кто-то кавалер орденов......