Чи не час заборони косити траву без діла?

Хочу порадитись переусім з ботаніками. Я чув, у Польщі заборонили викошувати траву в містах, і це захід з адаптації до змін клімату.

Всі так кіпішують, коли десь починають рубати дерева.., а нічого, що кожного року на багато порядків більше рослин гине від формального викошування? Мені завжди було дуже боляче, коли косять траву в містах. (Звісно, мова не про сіножаті, які підтримуютьяся, дякуючи покосу).

Саме їй (траві) ми завдячуємо тим, що у нас є грунт, їй завдячуємо, що він утримує вологу. їй завдячуємо чистим повітрям і ще купою корисних благ. Але її косять щоразу з таким виразом обличчя, з яким наприклад прибирають сміття.

Цього року і далі кожен дощ може виявитись останнім в сезоні. І що? До кінця осені в грунті взагалі не лишиться ні краплі.

Більше того, щорічне викошування залишає лише ті види, які можуть виживати без насінневого розмноження. Тобто види, що розмножуються насінням, поступово зникають, не маючи змоги розмножуватись.

Ми захищаємо степи і луки від розорювання. Але ми ті самі рослини не захищаємо від втрати банку насіння і того ж вимирання в результаті. О! Ще більше можна сказати. Ті місця, де вони досі є - це останні місця, де є зазор між нескінченними тепер видами-інтродуцентами.

Олексій Василюк, експерт-еколог.