Спокійно провели Вибори, Великдень та 1 травня – спокійно проведемо День Примирення та Перемоги

Під час другого етапу виборів, на Великдень та першого травня у місті та районі гучних подій та якихось кримінальних подій не сталося. Все пройшло спокійно. Поліція справилася з обов’язками. Значних порушень виборчого процесу зареєстровано також не було.

Постріл, який все вирішує

Минулий тиждень, на жаль традиційно, не пройшов без суїциду. Костянтинівець, 1946 р.н., який мешкав з дружиною у своєму будинку, зробив саморобний прилад, що вистрілював набоями та вистрілив в себе. Він добре характеризувався, але страждав захворюваннями, тому вже давно висловлював думку, що бажає піти з життя.

1 травня своєю смертю помер молодик 1988 року народження. Він довгий час зловживав алкоголем, хворів цирозом печінки. Але це його не зупинило…

Продовжується розслідування резонансного вбивства, яке 25 квітня, попередньо, скоїв пенсіонер села Клебан-Бик. Він зізнався у злочині та визнав, що під час конфлікту на березі водоймища застрелив молодика, який зловживав алкоголем та його було неодноразово затримане за крадіжки. В тілі вбитого знайшли пиж від мисливської рушниці, а у звинуваченого вилучили рушницю зі слідами крові.

Молодь відбивається та «спокушається» на легку здобич

Третього травня біля магазину «Тріумф» на юнака напав чоловік та заволодів його мобільним телефоном. Хлопець питався затримати пограбувальника, але той заподіяв йому легкі тілесні ушкодження та убіг. Після виклику поліції злочинця було швидко затримано. Наразі проводяться слідчі дії, справа готується до суду. Затриманий молодий хлопець не був судимий, але за такий тяжкий злочин йому «світить» до 4 років позбавлення волі.

З 9-ти крадіжок три вже розкриті. Знову «бомблять» невеличкі комори, з яких крадуть цукерки, продукти харчування, пральні порошки, невеличку виручку, тощо. Раніше таке було на Хитрому ринку, зараз на Центральному. Встановлено, що попередні крадіжки були скоєні неповнолітніми, яких затримано і вони зараз знаходяться у СІЗО.

Не клюйте на СМС та OLX шахраїв!

Знову люди страждають від шахрайства, знову по стандартній схемі. Жінка замовила на сайті OLX товари, перерахувала гроші. Потім ця сторінка в Інтернеті самоліквідувалася, телефони виключилися. До суду подано клопотання на отримання банківської таємниці, щоб визначити — де злочинці вкрадені кошти знімали з банкомату.

Присутній на зустрічі активіст М.Єремеїв попросив звернути увагу на новий вид шахрайства – коли присилають СМС, про те, що номер телефону приймає участь у розіграшу призу. Наступного дня людям знову дзвонять – що вже по пошті надіслане приз, але для цього треба надати реквізити.

Вбивають річку

Чорнобилець В.Кабанець подав у поліцію заяву по факту забруднення середовища, по якій правоохоронці відкрили кримінальне провадження та провели слідчі дії. За Сільгосптехнікою, на річці Кривий Торець виявлено кольорові, масляні плями на воді, в очереті (всього по березі до 200 метрів). Попередньо встановлено, що з підприємства, що працює поряд у воду йде труба, з якої і могли попадати в річку відходи виробництва. В.Кабанець певен, що все це йде з невеличкого підприємства по виробництву метизу. Він скаржиться, що ці викиди попадають, навіть до колодязів місцевих мешканців. Поліція, разом з прокуратурою та еко-інспекцією виїжджали на місце, де взяли проби на експертизу.

Ліву горілку ганяють, але вона продовжує литися

Практично на кожному брифінгу керівництво поліції розповідає про реагування на сигнали активістів щодо продажу в кіосках та ларьках лівої горілки. Цього разу була відпрацьована інформація про таке «спаювання народу» на вулицях Леваневського, Космонавтів, Першотравневій, Трудовій. З кожного кіоску було вилучено по 4-6 літрів самогону та на продавців складені протоколи, їх притягнуто до відповідальності.

Активісті, організація «Гайдамаки» вже втомилися цім займатися. Тим паче, що ніяке вилучання чи штрафування проблему не вирішують. Але чому ніякої реакції немає від правоохоронців та міської влади на випадки, коли з одного й того ж кіоску вилучався самогон неодноразово? Чому, навіть, премії за це торговельний відділ чи дільничного поліцейського не лишили? Громадськість на зустрічі виказала своє незадоволення щодо марнотратства часу та бюджетних коштів.

Що нас чекає 8 та 9 травня?

Начальник костянтинівської поліції В.Хівріч запевнив, що травневі свята, які традиційно будуть проводити у меморіала по вул.Ломоносова, будуть під пильним зором правоохоронців. «Якщо не буде «колорадських» стрічок, прапорів з комуністичною символікою (якщо просто красний – нічого), зображень комуністичних вождів, тощо, то проблем ні в кого не буде», — відмітив Віталій Олександрович.

Також, нагадуємо, що, лайка, образливе чіпляння до громадян, порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом та інші подібні дії визнані, як дрібне хуліганство та хуліганство та тягне за собою накладення штрафу, громадські роботи, або обмеження волі на строк до п’яти років.

В.Березін