Щелепа костянтинівського мамонта - головний експонат обласного краєзнавчого музею

Нещодавно у Краматорську нарешті було відкрито Донецький обласний краєзнавчий музей. Історики та знавці нашого краю 6 років чекали, коли це відбудеться, бо відчували велику втрату від того, що такий краєзнавчий центр потрапив під рашистську окупацію.

Зрозуміле, що поки що власна колекція закладу тільки починає поповнюватися. Тут більше проводиться пересувних виставок та експозицій. Деякі експонати взяті в музеях області на час (в тому числі з Костянтинівського краєзнавчого). Але костянтинівцям буде цікаве знати, що одним з перших експонатів музей розмістив щелепу мамонта, залишки якого було знайдено під Костянтинівкою.

"Ці два великих фрагмента щелепи було знайдені в одному з кар'єрів біля міста, - говорить науковий співробітник музею, відомий краєзнавець Дмитро Білько, - Тут ми бачимо пластинчасті зуби для того, щоб перетравлювати грубу рослинну їжу. Вони кільки разів за життя відновлювалися. На наших теренах первісні люди були мисливцями на бізонів та мамонтів. Вони займалися загінною охотою. Де місце знаходження я не скажу - щоб люди не кинулися розкопувати. Нам дісталося це з приватної колекції краматорчанина".   

Відвідайте цій музей, не пожалкуєте. Тут, наприклад, кожен з вас може сам стати експонатом - часткою розвитку людської "породи".

Адреса музею: м.Краматорськ, вул. Академічна, 84, біля 1-го корпусу Академії машинобудування, 0953869645.

В.Березін