"День народження” Ярослава та нашого міста

Три роки тому місто звільнили від окупації. Саме в цей день свій другий день народження святкує наш відомий активіст, заступник голови Донецького обласного ВО «Свобода»  з питань національної пам'яті та зв'язків з громадскістю Ярослав Маланчук. 5 липня його, як і Костянтинівку, було звільнено з полону.

Його захопили на розі вулиць Ціолковського і Леваневського 29 квітня 2014 року.  

Озброєні люди перестріли його під час повернення з окружної виборчої комісії, побили та кинули в машину. Ярослава доставили в підвал СБУ Слов'янська і містили з постійно зв'язаними руками, з зав'язаними очима до 25 травня, а після перевели в міський відділ міліції, звідки він був звільнений в ніч з 4 на 5 липня.

Разом з ним сиділи бранці  зі Слов'янська, Донецька, Костянтинівки, Луганська. Він розповідає: «Били за все: заснув, пересів з місця на місце, або просто так - знущаючись». Били жорстоко - зламали ребро. Вперше вивели у туалет на 11 день після затримання. Ярослав Маланчук не має відомостей про розслідування злочинів проти нього. В СБУ його опитали один раз, більше не викликали і нічого не питали.

За словами бранця, в ніч з 4 на 5 липня міномет, розташований в центрі міста, працював біля 3-х годин. Опівночі двері підвалу відкрили і полонених було звільнено.

Олександр Дерека