Тиждень Білокузьминівської школи: від мови до толерантності!

Звичайний тиждень в звичайній сільській школі тепер вже Костянтинівської об’єднаної громади. Але ж звичайною ж її ніяк не назвеш, бо для кожного жителя нашої шкільної родини – наша школа найкраща. А тепер коротенький дайджест новин від активу учнівського самоврядування.

Ось що ми провели в нашому Білокузьминівському закладі загальної середньої освіти: 9 листопада на День писемності та мови - Всеукраїнський конкурс імені Петра Яцика, а також веселий квест "Чи знаєш ти українські прислів'я про мову?", який проходив в школі під час шкільних перерв. Кожен охочий міг знайти частини знайомого прислів'я, з'єднати між собою і заробити бали. Найактивнішими були дівчата 10 і 11 класів, які і забрали собі в результаті всі солодкі призи. Учні 7 і 8 класів провели мовознавчу гру, в початкових класах теж було не сумно, бо вчителі для них підібрали дуже цікаві завдання. Вчити українську мову весело і цікаво!

В рамках Тижня енергозбереження кожен учень мав зрозуміти, що до енергоносіїв треба ставитись бережливо. Чого тільки не вигадували учні разом зі своїми керівниками, щоб дійти до загального гасла тижня "Енергозбереження - не економія, а розумне споживання!". Це і вікторини (4 кл), і конкурси проєктів "Енергозберігаючі ресурси" (10 кл), віртуальні квести "Енергія - основа життя на землі" (2 кл), економічні дебати (11 кл), міні-дискусії (3 кл), драйв-урок "Енергозбереження. Бережи здоров'я завжди" (9 кл).

А 13 листопада ми дізналия про результати обласного етапу "Птах року 2020"

Кожен рік учні нашої школи приймають участь в цьому конкурсі. Цього року треба було спостерігати за горлицею звичайною. Ми дуже чекали результатів і ось вони виявились такими: І місце (малюнок) отримав Кустов Сергій, учень 4 класу (керівник Суркова Ю.В.); ІІІ місце (презентація) Калініченко Дар'я і Скоблякова Ніка, учениці 11 класу (керівник екогуртка Старкова Ю.В.). Дякуємо окремим учням за активну участь: Деревянко Кароліна, Курбаєв Яна. Цікаво, а яку ж пташку виберуть орнітологи в 2021 році?

А чи є щось краще для людини, ніж доброта? 13 листопада в День доброти був прекрасний золотий осінній день. В цей день наші першокласники провели екскурсію з любуванням природою (керівник Канурна Ю.В.). Діти дивилися на сезонні зміни у природі, годували пташок і проявляли любов до маленьких створінь, які відразу ж налетіли на смачні подарунки. І пограти на свіжому повітрі теж не забули.

А ще слід нагадати, що в школі діє волонтерський загін «Білокузьминівський доброчин», який керує благодійними справами в школі, націлює учнів на добрі справи, створює благодійні проєкти. Зараз працює над створенням проєкту «Щедрий вівторок».

І День Доброти плавно перейшов в День Толерантності (16 листопада). Учні провели флешмоб "Я - толерантний учень" і в його рамках повторили правила толерантної поведінки і зробили "ланцюжок толерантності"; переглянули адаптовані для молодших школярів відео.

Ми ніколи не забуваємо про наших вчителів, які багато років віддали своїй професії і зараз на відпочинку, але в День народження – наші вітання і квіти для них – Сліпченко Любов Леонтіївна і Кірєєва Роза Стефанівна відзначили свої Дні народження в колі друзів, учнів, колег.

Дуже приємно, що вчителі і учні нашої школи тримають руку на пульсі і завжди у вирі подій.

Олена Горічева, педагог-організатор Білокузьминівської ЗЗСО.