Коли невіглас нарешті «засвічується»

Знаєте, хто самий досвідчений у керівництві освітою міста? Заступник начальника управління Володимир Маслов. Практично 20 років, з далекого 2002 року він займає цю посаду. Тоді, коли його мати – Н.Тиха ще була начальницею відділу фінансів. Це в 2006 вона стала першим заступником міського голови. По-суті, головним «смотрящім за бабками» в місті. Тому й ввели у МіскВО спеціально посаду для її сина, тобто другого заступника начальника, чого практично ніде в інших містах більше немає.

Коли «маслом кашу зіпсували»

Все було «як по Маслу» — копієчка до копієчки. Результат роботи цього «освітянина» в його декларації за 2020 рік (це ж тільки офіційна частка!). Окрім зарплатні (22,75 тис. на місяць) та пенсії (В.Маслов став інвалідом декілька років тому, тому можна припустити, що у виконкомі продовжуються традиції «біглої ДНР-кі» — зама мера С.Астахової, теж інваліда – працює «стара зв’язка» медиків та управлінців), вкрай скоромних транспортних засобів – старенької лади та мотоциклу, записаних на дружину вантажного форду, легковушки Renault-Trafic, 2016 р.в., «диявол криється у деталях» — Маслов володар двох земельних ділянок по 30 та 50 м2, та квартири 48,4 м2, а його дружина:

  • Земельні ділянки (м2): 92; 66; 648; 40,7; 85; 1000; 27,9.
  • Комерційні приміщення (м2): 59; 51; 187,6; 90,7; 44,26; 27,9 + 170 (недобудова).
  • Житловий будинок – 282 м2, квартира – 44,2 м2.

Насправді, це все підводка до розуміння, чому на минулій сесії міськради В.Маслов вийшов на трибуну у якості виконуючого обов’язки начальника Управління освіти та став відверто «мямлити». Дійсно, більшість нас, костянтинівців в цій перехідний період ще не можуть вільно розмовляти українською. Але те, що «буровив» на цей час головний освітянин відверто здивувало.

«Це фіаско, братан…»

Він попросив депутатів підтримати проєкт рішення про затвердження Порядку проведення конкурсу на визначення опорного закладу освіти Костянтинівської міської територіальної громади. В.Маслов з трибуни відповів на питання депутата Ю.Разумного:

«Які наслідки для інших учбових закладів настануть у зв’язку з визначенням опорного закладу освіти? Наскільки обов’язковим у відповідності до вимог закону є визначення опорного закладу? Я так розумію, що опорний заклад безперечно приведе до того, що всі інші учбові заклади у нас перетворяться на заклади, більш нижчої ступені...».

«Так. Да. Они потеряют 3-ю ступень, — неочікувано для присутніх перейшов на ломану російську Володимир Олександрович. — Но и створення опорных шкил – один из механизмов реформування системы загальной середньои освиты. На конкурсной основе будет выбираться этот данный заклад. Ну… Э… Будут филии. Вызначены».

Но Разумний не удолетворился:

«Я хочу розуміти, що буде, якщо ми не визначемо опорний заклад?». На що Маслов видав: «В принципе ничого… Ну… Згидно… Мы должны порядок этот принять, чтоб он у нас был… Будут гимназии, будут лицеи, будет опорный заклад…».

Такою відповіддю В.Маслов повністю розписався у своїй некомпетентності, тому що, насправді, все абсолютно навпаки: для нашої громади, після приєднання сільських округів – це питання першочергове! Бо це питання доступності та якості освіти в сільській місцевості, правильного раціонального підвезення учнів та створення оптимальної шкільної мережі. І створення опорного закладу не призведе автоматично до пониження ступенів іншим міським школам. Всі вони стануть гімназіями (1-9 класи) вже до 2024 року відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту». Чому нам це зрозуміле, а сучасному керівнику освіти – ні? Відповідь дуже проста – тому що у цього багаторічного керівника головною професійною якістю завжди була – СИН ТИХОЇ. А тут вийшов на трибуну і…

Не дарма костянтинівці «розмазали» цей «вихід на широку арену В.Маслова» у соцмережах:

— Нарешті міська рада додержується Закону про мову. Проте, вразив очільник освіти, який взагалі не міг розмовляти українською. Перейшов на російську. Навіть читати українською не міг!!! Це що??? Освіта по-Костянтинівськи?
— Але ж цей бовдур не перший рік там… Що така людина робить на цієї посаді.
— Як що робить? Изощрённо пилим бюджет...
— Він взагалі щось розуміє в освіті? Що це? Опорний заклад — рішення можна і не ухвалювати?! За це нічого не буде!!! А навіщо прийшов???
— В.о начальника управління освіти, не може 3-х слів зв’язати українською. Це фіаско, братан…