Соборність біля Тихого

22 січня Україна відсвяткувала День Соборності на відзнаку того, що в цю мить історії в 1919 році на Софiївському майданi в Києвi було проголошено Акт Злуки Захiдно-Української Народної Республiки та Української Народної Республiки в єдину соборну Українську державу.


У кожній області, місті, районі, учбових закладах пройшли урочисті заходи. На Донеччині та у Костянтинівці на підприємствах був проведен єдиний інформаційний день - «День Соборності України: уроки історії та сучасні реалії», у храмах прочитан молебен за Україну.

На заходах було відмічено, що відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не лише суспільна потреба, а й наш моральний борг - берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на олтар незалежності, соборності, державності.

Влада та громадськість Дружківки провела мітинг та поклала квіти біля пам`ятника як раз такому мученику Олексі Тихому. Цей пам’ятник встановлено ентузіастами на свої кошти у січні минулого року у Олексієво-Дружківці біля школи №14. Громада Дружківки обрала серед всіх знаків цей, тому що обеліск Тихому, посеред монументів Леніну, павшим воїнам, танку, гарматі, літаку, аїстам, є у місті єдиним символом незалежної України.

- Той, хто не знає свого минулого, не має майбутнього, і тому ми сьогодні визначаємо цю дату біля пам’ятного знаку нашому видатному земляку, правозахиснику, справжньому українцю Олексі Тихому, - сказав на мітингу заслужений вчитель України Микола Швець.

Соб. кор.